DEMET AKALIN: HACİZ DURDURULDU
Ünlü şarkıcı Demet Akalın’ın eşi Okan Kurt’a borçlarını ödemediği iddiasıyla icra takibi başlatılmış, haciz memurları sanatçının Acarkent’teki villasına çilingir yardımıyla girmişti. Akalın evrakların sahte olduğunu, haciz işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı.

“Evraklar sahte”

Demet Akalın’ın eşi Okan Kurt’a borçlarını ödemediği iddiasıyla eski ortağı icra takibi başlatmıştı.

Okan Kurt aleyhine açılan 32 milyon 845 bin haciz işlemleri için geçtiğimiz gün Okan Kurt’un Beykoz’daki lüks villası polis nezaretinde çilingirle açılarak haciz işlemi yapılmıştı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Demet Akalın evrakların sahte olduğunu söyledi.

Akalın, haciz işlemlerinin durdurulduğunu belirtti.

Akalın, “Bir saat önce güzel haber geldi. Haciz kararı durduruldu. Sahte belgeyle olduğu için öyle bir borç da yok yani ama 2 gün tabii bana üzüntü oldu. Evde değildim ben olay olduğunda ama yine de çok üzüldüm. İş hayatı böyle şeyler olabilir tabii ki ama gerçekliği yok bunun. Benimle zaten alakası yok, eşimle ilgili ve gerçek belgelere dayanmayan bir durumdu” açıklamasında bulundu.

Haciz işlemi başlatan Osman Görgülü daha önce ceza yemişti

37 yaşındaki Osman Görgülü’nün geçen yıl yargılandığı dava, yeni başlanan bir konut projesinde yaptığı satışlar sonrası açılmıştı. Görgülü, Okan Kurt’un ailesine Esenyurt’taki Samsun Towers projesinde 75 daire sattı. Taraflar, söz konusu daireler için 12 milyon 650 bin liraya anlaştı. Kurt Ailesi, anlaştıkları parayı Görgülü’nün hesabına yatırdı. Ancak bir süre sonra projenin ruhsat sorunu olduğunu fark eden aile yaptıkları sözleşmenin iptalini, ödemenin iadesini istedi. Ancak, Görgülü’ye 2 ay kadar ulaşılamadı. Kurt ailesi konu ile ilgili, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kurt Ailesi, Mali Şube Polisi’ne bilgi vermek üzere gittiğinde ise, kendisini kardeşi İ. Görgülü olarak tanıtan kişinin gerçek adının Osman Görgülü olduğunu öğrendi.

Yürütülen soruşturma sonrası Görgülü hakkında, ‘resmi belgede sahtecilik’ ve ‘dolandırıcılık’ suçlaması ile iddianame hazırlandı. Av. Sema Aydın ve Fatih Savaş’ın Kurt ailesi adına açtığı dava İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Osman Görgülü’nün yargılandığı davada, müşteki olarak Okan Kurt’un babası, Abdi Kurt ve dolandırılan bir başka isim Hacı Ali Akın yer aldı. Mahkeme, Görgülü’yü 11 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Parayı aldı, Jeep’i vermedi, 7 yıl daha ceza yedi

Kurt ve Görgülü arasın daki bir başka tartışma konusu ise Görgülü’nün, Okan Kurt’a sattığı 100 bin Euro’luk jeeple alakalıydı. Parayı alan ancak Jeep’i hacizli olduğu gerekçesiyle teslim etmeyen Osman Görgülü, 2016’da yargılandığı davada 7 yıl hapis cezası almıştı. Hatta o dönem Görgülü hakkında daha önce aldığı cezalar nedeni ile yakalama kararı da çıkarılmıştı.