Dantel örneği ile yapabileceğiniz ev dekorasyonu fikirleri
Dantel örneği ile dekorasyon
Dantel örneği ile dekorasyon

Evinize ekleyeceğiniz zarif dantel örnekleriyle yuvanıza yumuşak ve feminen bir dekor sağlayabilirsiniz. Bir parça dantel örneğini bir objenin üzerine yapıştırmak gibi basit yöntemler odanızda ya da evinizde eski zaman rüzgarlarını modern bir şekilde estirebilir. İşte size dantel örneği ile yapabileceğiniz projeler!

1.Dantel işlemeli mobilyalar

Eskimiş bir mobilyanızı ,örneğin çekmeceniz, sprey boya ve eski bir dantel örneği ile güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Dantel örneğinizi eşyanızın üzerine yerleştirip en sevdiğiniz renkte seçtiğiniz spreyiniz ile boyayın. Kurumasını bekleyin ve danteli kaldırın işte size yepyeni bir eşya üstelik en sevdiğiniz renkte!

 

2.Dantelli yastık örtüsü

Yatağınız  ya da koltuğunuza tatlı bir dantelli yastık eklemek ister misiniz? Bu dekorasyon yastığınızdan  çıkmayan inatçı lekeleri örtmek için harika bir yöntem.

İki parça dantelli perdeyi istediğiniz boyutta kesin. Kestiğiniz parçaları yastığınız ve sizin için en uygun yere bir iğne ile sabitleyin. Makine ile kumaşınızın kenarlarını yastığa dikin. Bu şekilde dantel perdeyi sabitler ve kumaşın yıpranmasını önlersiniz. Her iki kumaş parçasını, kumaşın sağ tarafları birbirine bakacak şekilde yerleştirin. Kumaşın her tarafına dikin, ancak 10 cm açık bırakın. Kumaşı sağa doğru döndürün ve yastık kılıfını yastıkla doldurun. İğne ve iplik ile kapanan boşluğu dikin. Güzel yastığınız ile evinizin havası hemen değişecek.

3.Dantelli Perde

Bu basit dekorasyon fikri camlarınızın görüntüsünü daha romantik bir hale getirecek.Üstelik dikiş makinesi kullanmanıza bile gerek kalmadan bir kumaş yapıştırıcısıyla halledebilirsiniz!

İhtiyacınız olan bir perde, perdeniz boyutunda dantel örnekleri ve bir kumaş yapıştırıcısı. Perdenize uygun hale getirdiğiniz dantelleri kumaş yapıştırıcısı ile yapıştırıp 24 saat beklemelisiniz. Fakat beklemek istemiyor ve perdelerinizi hemen kullanmak istiyorsanız en düşük ayarda olan ütünüz ile üzerinden geçebilirsiniz.

4.Dantelli mum tutucular

Sıkıcı olan bardaklarınızı dantel örnekleriyle geliştirin ve birer şık mum tutucu haline getirin. Mumunuzu yakıp duvara yansıyan dantel şekillerini gördüğünüzde bu dekorasyon fikri vazgeçilmeziniz olacak.

 

5.Dantelli Vazo

Her ev daha samimi ve temiz  bir görünüm için çiçek ve güzel vazolara ihtiyaç duyar. Evinizi güzelleştirecek çiçeklerinizi sıradan vazolar yerine kendi seçiminiz olan dantel örnekleri ile süslenmiş vazolara koyabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler vazo,dantel örneği ve yapıştırıcı. Vazonuza dilediğiniz şekilde dantel örneğinizi yapıştırın. İşte çiçekleriniz kadar güzel görünen bir vazo sahibi oldunuz!

6.Dantel örneği ile sarmalanmış saksılar

Emek verip büyüteceğiniz güzel bitkinizin biricik bir saksıda yetişmesini isterseniz bu dekorasyon fikri tam sizlik. Üstelik oldukça da kolay!

Bu aşamaları uygularken eldiven kullanmalısınız.

7.Dantel desenli kaseler

Yüzükleriniz, kolyeleriniz için dantel desenli kâse ile mükemmel bir saklanma alanı yaratın. Bir miktar kil ve dantel desenli silikon tabak altlığınız ile küçük, dekoratif kaseleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Oklava ile kilinize şekil verin ve daha sonra kâse şeklinde kesin. Dantel örneği desenli silikon yapıda olan bardak altlığınız ile baskı uygulayarak desenizi elde edin. Daha sonra kilinizi bir kaseye yerleştirin, pişirmeden önce kilinizde hiç pürüz veya kabarcık olmadığına dikkat edin. Yarım saat pişirin. Piştikten sonra kaseden çıkarmak için soğumasını bekleyin. Daha sonra seramik görüntüsü vermek için akrilik boya ile boyayın işte güzeller güzeli takı kutunuz hazır!

Begüm Sarıyağ / Evden Haberler

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın