Colorist Panorama Şile fiyat ve detaylar

Colorist Panorama Şile projesi CFR İnşaat tarafından İstanbul Anadolu Yakası’nda inşa ediliyor. Yalnızca 42 konutun bulunduğu butik bir proje olan Colorist Panorama Şile daire fiyatları ve proje bilgisine haberimizden ulaşabilirsiniz. Diğer tüm konut projelerine ise BURADAN bakabilirsiniz.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Colorist Panorama Şile fiyat ve proje bilgisi

CFR Yapı, Colorist Panorama Şile, İstanbul

CFR Yapı farklı bir sektörden inşaat sektörüne geçiş yapmış bir firma. Daha önce yine Şile bölgesinde Colorist Şile projesini inşa etmişti. Firma daha çok farklı konseptler üretme arayışında. Colorist Panorama Şile de bu projelerden biri.

Her şeyden önce Şile, bu tarz butik projeler için oldukça uygun bir yer. Hem düşük emsal hem de kat sınırlaması nedeniyle büyük arazilerde küçük evler üretiliyor. Buna rağmen İstanbul’un iş merkezlerine uzakta olması nedeniyle arsa ve konut fiyatları da çok yüksek değil.

İşte CFR Yapı tarafından inşa edilmekte olan Colorist Panorama Şile de bu projelerden biri.

Projenin arsa alanı 12 bin metrekare. Bu dev arazide inşa edilecek projede 3’er katlı binalarda 42 daire bulunacak. Yani oldukça düşük yoğunluklu bir proje olacak.

Bu tarz projelerde düşük yoğunluk olmasının dezavantajı da yok değil. Mesela güvenlik, havuz, peyzaj gibi hizmetlerin masrafı az sayıdaki konut sahibinin cebinden çıkacak. Bu da aidatların yüksek olması veya bazı hizmetlerin aksaması sonucunu doğurabilir. Bu konuyu firmadan daire alırken konuşmak gerekiyor.

Colorist Panorama projesinde alıcılara 1+1, 2+1, 3+1 daire seçenekleri sunuluyor. Dairelerin büyüklükleri ise 1+1 dairelerde 65 metrekare, 2+1 dairelerde 100 metrekare ve 3+1 dairelerde ise 115 metrekare.

Proje 3 katlı olduğundan dairelerin çoğunun ekstra bir özelliği daha var. O da ara katlar dışındaki dairelerin teras veya bahçe katı olması. Her iki özellik de ömrünü ara katlarda geçiren kişiler için çok anlam ifade etmeyebilir. Ama kullanınca göreceksiniz ki bahçe katındaysanız hayatınızın büyük bölümü bahçede, teras katta iseniz de terasta geçecek. Günümüzde bir çok çalışan kapalı mekanlarda gününü geçiriyor. Çalışan kişiler için büyük bir balkonda yemek yeme ve oturma keyfi, büyük bir konfor.

COLORİST PANORAMA ŞİLE DAİRE FİYATLARI

Colorist Panorama Şile projesinde daire fiyatları 230 bin TL’den başlıyor. Fiyat listesi ise şöyle;

1+1 daireler 230.000 TL

2+1 daireler 350.000 TL

3+1 daireler 430.000 TL

1+1 daireler 65 metrekare büyüklüğünde olduğuna göre dairelerin ortalama metrekare fiyatı 3.500 TL civarında. Bu rakam Şile gibi yerleşime uzak bir yer için fazla, 12 dönüm üzerine kurulu bir projede yer alan sadece 42 daire için düşük. Burada ölçüt, sizin Şile’de oturmak isteyip istemediğiniz.

COLORİST PANORAMA ŞİLE KAMPANYA VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

Son aylarda konut kredisi faizleri çok fazla yükselmiş durumda. Bu yüzden birçok firma kendi bünyesinde taksitlendirme yapıyor. CFR Yapı da bu firmalardan biri. Colorist Panorama Şile projesinde alıcılara yüzde 30 peşin ödemelerde 60 ay vade farksız taksitlendirme yapılıyor. Buna göre en ucuz 1+1 daire olan 230.000 TL’lik daire için 69 bin TL peşin ödeme yapmak gerekiyor. Geri kalan 161.000 TL ise ayda 2.683 TL taksitle ödeniyor. Ayrıntılı bilgi için firmaya ulaşmak gerekiyor.

Colorist Panorama Şile fiyat ve proje bilgisi

COLORİST PANORAMA ŞİLE NEREDE?

Colorist Panorama Şile projesi İstanbul Şile’de yer alıyor. Proje İstanbul-Şile yoluna yürüme mesafesinde. Colorist Panorama Şile projesinden FMV Işık Üniversitesi’ne 1 kilometre uzaklıkta. Projenin yakın çevresinde Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi, Şile İmam Hatip Lisesi gibi eğitim kurumları da bulunuyor. Şile Gardens Hotel, Şile Devlet Hastanesi de yürüme mesafesinde. Kısacası proje İstanbul’un merkezine uzak ama hem Şile’nin merkezine hem de Şile’nin çevresindeki pek çok eğitim kurumuna yakın konumda.

Şile uzak diyoruz ama ne kadar uzak? Şile Maslak’a 70 kilometre, Kadıköy’e 60 kilometre, Kartal’a 55 kilometre, Ümraniye’ye 50 kilometre uzaklıkta. Yol genelde boş. Ancak zaman zaman kamyon trafiği oluşuyor ve bol virajlı yolda hızlı araç kullanmak tehlikeli. Yine de hem Şile ve çevresinde çalışanlar, hem İstanbul’un hengamesinden uzakta ama İstanbul’a yakın hayat sürmek isteyenler, hem de iş veya zaman sorunu olmayanların tercih edebileceği bir konumda denilebilir.

Projenin detaylı konumunu aşağıdaki google haritasından bakabilirsiniz. Ayrıca sizin sık sık gitmeniz gereken yerlere de ne kadar uzaklıkta bulunduğunu görebilirsiniz.

SOSYAL DONATILAR

Sosyal donatılar hem projelerin hem de yeni ev arayanların olmazsa olmazı oldu. Hele böylesine merkezden uzak projelerde sosyal donatılar daha fazla önem kazanıyor. Özellikle hayatının büyük kısmını evinde geçiren kişiler için bu donatılar bir anlamda vakit geçirme aracı. Ancak aynı zamanda bazı sosyal donatılar zorunlu ihtiyaç haline geldi.

Colorist Panorama’nın sosyal donatıları arasında açık yüzme havuzu, şelale, sauna, buhar odası, fitness merkezi var. Kafe, seyir terası ve yürüyüş parkuru da diğer sosyal donatılar.

TESLİM TARİHİ

Projenin teslim tarihi 2020 yılı yazı görünüyor. Yani 2 yıllık bir çalışma öngörülüyor. Doların yükselişini sürdürdüğü şu dönemde 2 sene sonra teslim olacak bir projeden ev almadan önce firmayı iyice araştırmanızda, mali gücünü sorgulamanızda fayda var. Eğer bu konuda tatmin oluyorsanız, firmadan eminseniz, topraktan ev almak her zaman avantajdır.

Colorist Panorama Şile fiyat ve proje bilgisi

COLORİST PANORAMA ŞİLE’DEN EV ALINIR MI?

Bu soruya cevap vermeden önce kendinize şu soruyu sormalısınız. Şile’de oturulur mu? Bu sorunun cevabı sizin için evetse, Colorist Panorama Şile’den de ev alınabilir elbette. Fiyatları çok yüksek görünmüyor. Proje tasarımı açısından ve emsal düşüklüğü açısından cezbedici. Ancak projelerden ev almadan önce firmayı ve daha önce yaptığı işleri iyi inceleyin. Colorist Panorama Şile CFR Yapı tarafından inşa ediliyor. CFR Yapı’nın daha önce aynı bölgede yaptığı projeler var. O projeleri ziyaret etmeniz ve iyi ve kötü yanlarını araştırınız. Hiç bir zaman ilk gidişinizde evi almayın. En azından 2-3 kez projeyi gezin, çevresini dolaşın. Aklınıza takılan sorulara cevap alın. Ondan sonra kararınızı verin.

PROJE FOTOĞRAFLARI

COLORİST PANORAMA İLETİŞİM

Projenin internet sitesine BURADAN ulaşabilirsiniz.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*