Çocuk odası dekorasyon fikirleri
Çocuk odaları için şık bir dekorasyon kullanışlı ve akıllı uygulamalar kadar çok önemli. Çocuklar büyüyor ve ihtiyaçlar da çocuklar büyüdükçe artıyor. Birkaç akıllı fikirle hem onların beğendiği renklere ve hobilerine uygun dekorasyon fikirlerini uygulayabilir hem de alanı daha tasarruflu bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylece yapacağınız çocuk odası için işinizi kolaylaştırmış olursunuz. Size çocuk odası dekorasyon fikirleri için ilham kaynağı olabilecek bir kaç öneri sunduk.

Yumuşak renkler kullanın çocuk odası dekorasyon fikirleri 1 evdenhaberler

2018 yılının en favori rengi açık mavi ve toz pembeydi. Ayrıca, İskandinav tarzı da 2018 de trend oldu. Hal böyle olunca bu trendi çocuk odalarına uygulamak hem pratik hem de kombinasyonu kolay bir seçenek olarak karşımıza çıktı. Bu stilde mobilyalar genellikle beyaz ipek mat boyalı yada ahşabın ham doğal haliyle karşımıza çıkarlar. Mobilyalar genellikle açık mavi, toz pembe, uçuk yeşil, sarı gibi renklerle bütünleştirilir.

Beyaz ve yumuşak renkler odaya temiz, sade bir kimlik kazandırır. Mobilyalarınızı beyaz tercih ederseniz bu stili alabileceğiniz pek çok çocuk mobilyası üreticisine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Odaya renk vermesi için perde, yastık, halı, kırlent gibi tekstil ürünlerinde renge yönelmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Temanızı belirleyin

Çocuk odası konusunda stilinizi belirlemeden önce temanızı seçerseniz kolayca bir bütün oluşturabilirsiniz. İster maceracı, ister prenses, ister kaptan… Bu tamamen size kalmış. Seçtiğiniz konsept doğrultusunda aksesuarlarınızı belirleyin. Temayı vurgulayan mobilyanız ve duvar kağıdınız olsun.

Örneğin kız çocukları için örnek çocuk odası fotoğraflarında da gördüğünüz gibi temanız prenses olabilir. Ya da erkek çocuk odaları için yarış pistini çocuk yatak odasına tema olarak alabilirsiniz.

Metal yüzeyli ürünler

çocuk odası dekorasyon fikirleri 18 evdenhaberler

2018 yılında İskandinav tarzının trend olduğundan bahsetmiştik. Bu tarzın özelliklerinden biride sadelik. Metallerin de ilgiyle karşılandığı metallerde oldukça moda. Özellikle ‘’bakır’’ ve ‘’gül rengi altın’’  aydınlatmadan, aksesuara, mobilyadan, tablolara kadar her yerde karşımıza çıkıyor. Ayrıca, metal yüzeyli ürünleri kullanırken abartıya kaçmamak ve yerinde kullanmak çok önemli. Kullanacağınız tek bir yatak modeli ile bu trendi yakalayabilir hem de çok şık bir odaya sahip olabilirsiniz. Bu tip yatakları rahat bulmuyorsanız eğer aydınlatmalarınız, resim çerçeveleriniz, mobilya kulplarınız gibi ürünlerde metal tercih edebilirsiniz.

Duvar kağıdı çocuk odası dekorasyon fikirleri 19 evdenhaberler

Renkli bir hava katması için çocuğunuzun odasına boya yerine duvar kağıtları tercih edilebilir. İçinde kendinden dokusu, ışıltısı olan kağıtlar odaya zengin ve sıcak bir hava katacaktır. Hareketli ve daha eğlenceli bir oda düşünenler için ise çizgi film karakterlerinin çeşitli figür ve kahramanların olduğu duvar kağıtları kullanılabilir. Böylece çocuk odası dekorasyon için seçilen tema da kolaylıkla oluşturulabilir.

“Kendin yap modası” ile çocuk odası dekorasyon fikirleri çocuk odası dekorasyon fikirleri 20 evdenhaberler

Kendin yap modası son zamanlarda tasarıma ilgi duyanları peşinden sürüklüyor. Bu akımı çocuğunuzun odasında kullanmak hem maddi kazanç sağlayacak hem de çocuğunuza kendi ellerinizle yaptığınız bir hediye vermiş olacaksınız.

Örneğin internette temanıza uygun bulduğunuz yüksek çözünürlükteki görselleri metal ya da renkli boyanmış çerçevelere yerleştirebilirsiniz. Böylece konseptinize uygun şekilde çocuğunuzun odasının duvarlarını süsleyebilirsiniz. Başka bir fikir için ise malzemeler yalnızca birkaç uzun çubuk, beyaz bir pamuklu kumaş ve ip. Bunları bir araya getirerek kolaylıkla çocuğunuzun odası için Kızılderili çadırı yapmak mümkün. Ayrıca içini yastık ve minderlerle doldurarak çadırı daha rahat ve keyifli bir yere dönüştürebilirsiniz. Bu tür fikirler çocuğunuzun motivasyonunu arttırır ve ona ilham kaynağı olabilir.

Kübra Baloğlu / Evden Haberler 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın