CNR Emlak Zirvesi tanıtım toplantısı yapıldı
CNR Holding tarafından yapılan Emlak Zirvesi ve Fuarı’nın tanıtım toplantısı yapıldı. 23 – 26 Kasım tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleşecek olan zirveye “God Father of Green (Yeşilin Babası)” lakaplı Jerry Yudelson da katılacak.

Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek olan 2. CNR Emlak Zirvesi ve Fuarı 23 Kasım’da kapılarını açacak. 50’den fazla ülkeden yatırımcının beklendiği fuarın ilk günü gerçekleştirilecek olan “Şimdi Türkiye’ye Yatırım Zamanı” konulu zirvede 25 ülkeden katılımcı yer alacak. Zirve öncesi yapılan tanıtım toplantısına, CNR Fuarcılık Grup Başkanı Cem Şener, TEMFED Başkanı Hacı Ali Taylan, REIDIN Genel Müdürü Kerim Alain Bertrand, Omurga Capital Partners Genel Müdürü Oğuz Kösebay ve MRESCO Genel Müdürü Oya Zingal katıldı.

CNR Emlak Fuarı bütün sektörü bir araya getirecek

CNR Fuarcılık Grup Başkanı Cem Şener, yatırımcıları, proje sahiplerini ve finansman sektörünü bir araya getirecek CNR İstanbul Emlak Zirvesi’nin, sektörün özellikle yatırım ve finansman konularının tartışılacağı, projelerin ve bu projelerin bulundukları coğrafyaların da tanıtılacağı bir zirve olacağını söyledi.

 

Yeşilin babası Emlak Zirvesi’nde olacak

Tanıtım toplantısında konuşan Şener, zirvede yeşil binalar üzerine 14 kitap yazan, 100’den fazla konferansta ana konuşmacı olan ve 25 yıllık tecrübesi ile LEED sisteminde yaklaşık 4 bin inşaat sektörü profesyonelini eğiten, “God Father of Green (Yeşilin Babası)” lakaplı Jerry Yudelson’un da olacağını vurguladı.

CNR Emlak Fuarı’na yerli ve yabancı 25 binin üzerinde ziyaretçi beklediklerini söyleyen Şener, “Bu yılki yeni pazarlar Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, Pakistan, Afganistan, Cezayir ve Fas olacak. Fuar, Türkiye’nin en önemli projelerini aynı çatı altında buluşturacak.” diye konuştu.

Yüzlerce proje tek çatı altında

Yüzlerce projeyi inceleme ve karşılaştırma fırsatını yakalayacak olan yerli yatırımcıların konut alımında doğru tercihi yapabileceğine işaret eden Şener “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü standından yatırım yapmak istedikleri projenin işlemlerini başlatıp, Bankalar Caddesi’nin standından da kredi bilgileri alabilecekler.” şeklinde konuştu.

“Türkiye’deki satış trendi hiç düşmedi”

Tanıtım toplantısında konuşan Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan, “İnşaat sektörü son dönemlerde lokomotif sektör oldu. Son derece iyi gidiyoruz. Zaman zaman karamsar tablolar çiziliyor ama ortalamalara bakıldığında bu yıl dahil Türkiye’deki satış trendinin hiç düşmediğini görüyoruz.” diye konuştu.

“Yabancıların ilgisi azalmadı”

Ülke parasının değer kaybetmesinin gayrimenkul alanında alım fırsatı oluşturduğunu belirten REIDIN Türkiye Ülke Müdürü Kerim Bertrand “Türkiye’de yaşanan bölgesel olumsuzlukların, ülke cazibesini bir miktar olumsuz etkilese de yabancı yatırımcıların “bekle-gör” politikasıyla ilgi göstermeye devam ediyor.” şeklinde konuştu.

CNR Emlak Zirvesi’ne kimler katılacak?

23 – 26 Kasım tarihlerinde düzenlenecek CNR Emlak Zirvesi’ne TOKİ Başkanı Ergün Turan, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, Konutder Başkanı Altan Elmas, Türkiye Varlık Fonu Başkanı Himmet Karadağ, Dr. Can Fuat Gürlesel, Hacı Ali Taylan, Nazmi Durbakayım, Prof. Dr. Kerem Alkin, Vedad Gürgen, Mesut Pektaş, Hüseyin Oflaz, Kerim Alain Bertrand, Mehmet Sami Kılıç, Oya Zingal, Zafer Arslan, Dr. Eyüp Vural Aydın, Hasan Tahsin Usta, Doç. Dr. Recep Bildik, Mehman Abbas, Yunan-Türk Ticaret Odası Başkanı Panagiotis Koutsikos, Ukrayna Altyapı Bakanlığı Proje Müdürü Taras Boichuk, Suudi Aramco Proje Direktörü Emad Johar, Gülnur Üçok, Vehbi Orakçı, Oğuz Kösebay, Haluk Sur, Şinasi Bayraktar, Umurcan Gago gibi alanlarında uzman çok sayıda seçkin ismin konuşmacı olarak katılacak.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*