CHP MİLLETVEKİLİ-AĞAOĞLU POLEMİĞİ BÜYÜYOR!
CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, ‘Kadınlar benim malımdır’ dediği için Ali Ağaoğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuş, “Görgüsüz” demişti. İş adamı Ali Ağaoğlu ise muhabirlerin sorusu üzerine ‘Dava açan hanımefendiyi eve bekliyorum” ifadesini kullanmıştı. Son olarak CHP Milletvekili Biçer’den cevap geldi. Biçer, ‘Haysiyetten, şereften, onurdan yoksun kişiye 16 Nisan tarihinden sonra haddini bildireceğim’. dedi.

Tartışma giderek büyüyor

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, BBC için hazırlanan belgeselin çekimi sırasında kameraya takılan kadın çantaları için “Çantalar değil ama kullananlar benim malım” diyen işadamı Ali Ağaoğlu hakkında kadınlara hakaret ettiği ve anayasal suç işlediği gerekçesiyle 3 Nisan tarihinde Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunun ardından Ağaoğlu’nun “Dava açan hanımefendiyi eve bekliyorum” sözleri tartışmaya yeni bir boyut kazandırdı.

Haysiyetten şereften yoksun…

Referandum çalışmaları kapsamında Siirt’te bulunan CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Ağaoğlu’nun kendisinin en son gündem maddesi olduğunu söyleyerek, “Beni aramayan kadın örgütü kalmadı. Herkes yanımda olduğunu söyledi. Böyle bir insanın kadınları aşağılayıcı tavırlarını anlamıyorum. Ancak benim gündemimde halkım var. Şu anda referandum çalışmalarını sürdürüyorum. Ağaoğlu’dan daha önemli işlerim var. Ona en iyi cevabı 16 Nisan tarihinden sonra vereceğim. 16 Nisan tarihinden sonra ağzından çıkanı bir kere değil, bin kere düşünmüş olacak. Haysiyetten, şereften, onurdan yoksun kişiye 16 Nisan tarihinden sonra haddini bildireceğim.

Cesareti varsa TBMM’ye gelsin

Biçer sözlerini şöyle sürdürdü; “Anadolu’da bahçelerde otlayan büyükbaş hayvanlar mal olarak kabul edilir. Şimdi ona tavsiyem nereden geldiği belli olmayan paralarla o bahçesinde malları otlatsın. Sonra eğer bir söyleyeceği varsa ve cesursa TBMM’ye gelerek benim yüzüme söylesin. Ağzının payını fazlasıyla 16 Nisan tarihinden sonra alacak”.

Kuveytlilerden özür dilemek zorunda kalmıştı

Ağaoğlu aynı belgeselde kullandığı bir küfür de başını ağrıtmıştı. Ağaoğlu belgeselde bir aracı için kullandığı sözlerin Kuveyt Prensesine söylenmiş gibi gösterildiğini iddia etmiş, ancak yine de Kuveytlilerden özür dilemişti.

İşte Ağaoğlu’nun başına bela olan BBC belgeseli: