Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2019 bütçesi açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlığın 2019 yılı bütçesi hakkında plan ve bütçe komisyonu sunumunu tamamladı. Peki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2019 bütçesi kaç TL?

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2019 bütçesi

2019 yılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçesi, Bakan Murat Kurum tarafından Bütçe ve Komisyon görüşmelerinde sunuldu. Kurum’un açıkladığı bütçeye göre Bakanlığın 2019 yılı bütçesi 2 milyar 573 milyon 286 bin TL olarak belirlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bütçesini ise 1 milyar 113 milyon 861 bin TL olarak açıkladı.

263 yapı denetim kuruluş belgesi iptal edildi

Çevreye olan duyarlılıklarını dile getiren Bakan Kurum, denetimlerin de her geçen gün artış gösterdiğini söyledi ve sunumda şunları ifade etti: “Ayrıca Bakanlığımızca bugüne kadar 46.701 adet özel sektöre ait şantiyenin denetimi de gerçekleştirilmiştir. Yapılan denetimler sonucunda 263 adet yapı denetim kuruluşunun belgesi iptal edilmiştir” dedi.

Millet bahçesi projeleri devam edecek

Sunumunda millet bahçesi projeleri hakkında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “İstanbul ili bütününde yapılacak Millet Bahçelerinin toplam büyüklüğü 14 milyon metrekaredir. Bu da İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını yüzde 10 artıracaktır. Ankara’da yapılacak Millet Bahçeleri ile mevcuttaki aktif yeşil alan büyüklüğünü %6 artıracaktır. İlk 100 günde 33 adet Millet Bahçesinde çalışmalara başlandı; bunlardan 5 adet Millet Bahçesi hedeflendiği şekilde açılışa hazır hale getirildi. Malumlarınız olduğu üzere geçtiğimiz Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından, İstanbul Kayaşehir, Başakşehir, Baruthane, Çırpıcı ve Hoşdere Millet Bahçelerinin açılışı yapılmıştır. Ayrıca, Millet Bahçelerinin 81 ile yaygınlaştırılmasına ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Begüm Sarıyağ /Evden HaberlerBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*