Çamlıca Kulesi açılış tarihi belli oldu

Küçük Çamlıca’da inşa edilen 360 metrelik Çamlıca Kulesi açılış tarihi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan tarafından açıklandı. Peki, Küçük Çamlıca Televizyon Kulesi açılış tarihi ne zaman? Çamlıca Kulesi hakkında bilgiler ve bütün detaylar haberimizde…

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Çamlıca Kulesi açılış tarihi belli oldu

Çamlıca Kulesi açılış tarihi belli oldu

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaatı yetkililerden bilgi alan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, kuleyi 2019 yılının temmuz ayında hizmete açmayı planladıklarını söyledi. İstanbul’un sembolü olması beklenen kule 360 metre boyunda.

Çamlıca Kulesi hakkında bilgi

2016 yılı sonunda yapımına başlanan proje toplam 36 metre yüksekliğinde. İstanbul’un yeni sembolü olması beklenen kulenin 39 ve 40’ıncı katlarda( deniz seviyesinden 393  ve 398 metre yüksekliğinde) birer restoran bulunacak. Ayrıca kulenin 33 ve 34’üncü katlarında (deniz seviyesinden 366,5 ve 371 metre yüksekliğinde)  iki ayrı seyir terasının da yapılacağı öğrenildi. Kullanılacak modern hızlı ve modern asansörler ile kuleye iniş çıkış oldukça rahat olacak.

300 işçi ve mühendisin durmaksızın çalıştığı Çamlıca Kule projesi tek noktadan televizyonlara, radyolara ve insanlara yayıncılık hizmeti vermesi planlanıyor.Kulenin hizmete alınmasıyla Çamlıca’da görüntü kirliliği yaratan televizyon ve cep telefonu vericisi taşıyan kulelerle sökülerek yerlerinden kaldırılacak. Kule sayesinde frekansların birleşmesi ile elektromanyetik kirliliğin ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Projenin Time Lapse tekniği ile görüntülenmesi işini İKM prodüksiyon ve Time Lapse Türkiye birlikte gerçekleştiriyor.

Eyfel Kulesi’nden daha yüksek bir yapı olan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’nin time lapse tekniği ile görüntülenmesi işini ise IKM Prodüksiyon ve TimelapseTurkiye birlikte gerçekleştiriyor.

Bu hedefle her 15 dakikada bir farklı açılardan projenin fotoğrafları çekiliyor. Proje tamamlandığında bu fotoğrafların birleştirilmesiyle inşaat sürecinin nasıl geliştiğini anlatacak hızlandırılmış bir video hazırlanacak. Bu time lapse videosunun projenin açılışında gösterilmesi planlanıyor.

İnşa sürecini anlatan hızlandırılmış video görüntüsünün bu önemli projenin inşaat sürecini en iyi şekilde anlatması amacıyla Türkiye’de ilk kez bir inşaatta time lapse ve hyper lapse teknikleri bir arada kullanılıyor.

Ayrıca İKM Prodüksiyon kulenin hava çekimlerini de gerçekleştiriyor.

Begüm Sarıyağ / Evden HaberlerBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*