Bruce Willis çocuklarını büyüttüğü evi sattı
bruce willis milyonluk-evi-satıldı-1-evdenhaberler

Dünyaca ünlü Hollywood oyuncularının giydikleri kıyafetten nasıl yaşadıklarına kadar her adımları merak konusu olmuştur. Birçok starın da tıpkı kendileri gibi markalaşan evleri ise hayranlarının ilgisini çeken konuların başında. Alman asıllı, Hollywood aktör Bruce Willis’i  Zor Ölüm, Altıncı His, Ucuz Roman filmlerinden tanıyoruz. 62 yaşındaki aktör, Idaho’da bulunan evini bir süre önce satmaya karar vermişti.  Uzun bir bekleyişin ardından Bruce Willis evini 5.5 milyon dolara sattı. Willis’in Idaho’da bulunan evi yeni sahiplerine kavuşmak üzere.

bruce willis milyonluk-evi-satıldı-1-evdenhaberler

Çocuklarının büyüdüğü ev

Bruce Willis için bu ev aslında değerli çünkü 1988 yılında o zamanki eşi Demi Moore ile birlikte taşınmıştı.  Bu evi seçmelerinin asıl nedeni ise çocuklarını medya ve spot ışıklarından uzakta bir yerde yetiştirmek. Holywood dünyasından uzakta yaşamayı seven çift 2000 yılına kadar Idaho’da ki evlerinde yaşadı. 2003’de boşanan çift çocuklarını o zamana kadar bu evde büyüttü. 

Bruce Willis evini yeniden düzenledi

Bruce Wills’in Idaho’daki evi yaklaşık 780 metrekare ve 8 hektarlık geniş bir arazinin üzerine kurulu. Ünlü aktör 2003 yılında eşi Demi Moore’dan  boşandıktan sonra evi ve araziyi tamamen yeniden düzenledi. Willis, evin geniş arazisi üzerine alttan ısıtmalı bir açık havuz yaptırttı. Ayrıca yapay akarsu ve göletler eklendi. Bunlarla beraber müstakil bir misafir evi, spor salonu, su kaydırakları ve şelalelerin olduğu bir spa da aynı arazi üzerine inşa edildi.

Ev bölge satış rekoru kırdı

Bruce Willis’in evi Hailey bölgesinin en yüksek meblağlı gayrimenkul satışı rekorunu kırdı. Bruce Willis, 2011 yılında 15 milyon dolara satışa çıkarmıştı. Sonra evin fiyatını 2016 yılında 6.5 milyon dolara indirmişti. Ancak evin bugünkü satış fiyatı olan 5.5 milyon dolar, yine de Idaho’nun en yüksek gayrimenkul satışı olma şerefine erdi.

Hem doğal hem modern

Görüntüsü ile dağ evi evine benzeyen bu özel ev, doğal güzellikleri modern mimariyle birleştiren bir tasarıma sahip. Ayrıcalıkları saymakla bitmeyen bu evde Rustik tarzda dekore edilmiş salon, taş şömine, ahşap kirişler, ağaçlara bakan ev manzarası ve zeminden ısıtmalı havuz sadece birkaçı.  Evin en dikkat çeken özelliklerinden biri de geniş bir mutfağa sahip olması. Geniş pencereleriyle de gün boyu ışık alan bu ev, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için birebir. Altı yatak odası ve biri küçük yedi banyosuyla geniş aileler için ideal bir ev burası.

Bruce Willis’in evinin özel konumu

Ünlü aktörün evi Sun Valley’in sadece 12 mil güneyinde yer alıyor. Ev, Idaho’da özel konum olan Aspen Glade arazisinin üstüne kurulu. Hailey, Idaho konumunda bulunan arazi, özellikle geniş skaladaki flora yapısıyla biliniyor. Aspen Glade isimli geniş orman arazisi, bu bölgede yaşayan ev sahipleri tarafından ortak bir alan olarak kullanılıyor. Ayrıca bu orman arazisinde geniş bir koşu parkuru da var.

İşte Bruce Willis’in evi

 

Kübra Baloğlu / Evden Haberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın