Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor?
Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor?

Tims&B imzalı ATV’nin yeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova, ekranların iddialı projeleri arasında. Yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği dizinin nerede çekildiği de merak konusu oldu. Elbette dizinin isminden anlaşılacağı üzere Adana akla gelen ilk şehir. Ama isterseniz dizinin konusunu, oyuncuları ve mekanlarını ayrıntılı olarak beraber inceleyelim.

Bir Zamanlar Çukurova dizi konusu

Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor?

Konusuyla ilgi çekici olan dizi özetle şöyle; yanlarına manevi kız kardeşlerini de alıp Adana’ya çalışmaya gelen iki kardeş, çiftlikte mevsimlik işçi olarak işe girerler. Sonrasında çiftlik sahibi, manevi kız kardeşlerine aşık olur. Böylelikle bu iki kardeşten gözü aç olan zengin olmanın yolunu bulduğunu düşünür. Ama hesaba katmadığı bir durum vardır. Aslında gözü açık olan bu kardeş manevi kız kardeşine deliler gibi aşıktır.

1970’lerin Çukurova’sın da ihtiras ve zorbalık sınavlarından geçen bu aşk hikayesi, zengin bir oyuncu kadrosuyla seyircinin karşısına çıkıyor.

Dev Kadro

Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor?

Bir Zamanlar Çukurova dizisi oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Vahide Perçin (Hünkar Yaman), Uğur Güneş (Yılmaz), Hilal Altınbilek (Züleyha) ve Murat Ünalmış’ın (Demir Yaman) başrolleri paylaştığı dizide Turgay Aydın (Sabahattin), Selin Yeninci (Saniye), Sibel Taşçıoğlu (Şermin), Selin Genç (Gülten), Serpil Tamur (Haminne), Mustafa Açılan (Veli) ve Polen Emre (Fadik) yer alıyor.

Çukurova’nın en önemli beylerinden olan Demir Yaman’ın annesi olarak karşımıza çıkan Hünkar Yaman karakteri, Valide Perçin’nin performansı ile her zamanki gibi göz dolduruyor.

Bir Zamanlar Çukurova dizi çekimleri nerede yapılıyor?

Adana’nın göz dolduran doğal güzelliği Bir Zamanlar Çukurova dizisi ile ekranlardan taşıyor. Dizi çekimleri genellikle Adana ve Mersinde gerçekleştiriliyor. Adana Çukurova’yı temel alan dizi için özel bir plato kurulmuş. İnşaatı 8 ay süren bu dizi platosunu, 450 kişilik profesyonel ekip çalışarak tamamlamış. Dizi seti, hem 1970’lerin ruhunu yansıtan hem de olay örgüsüne uygun tasarımı ile izleyicilerden ve eleştirmenlerden tam not aldı.

Aladağ Çiftliği nerede?

Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor?

Aladağ çiftliği ekran başında izlerken sizi 70’li yıllara sürüklemesini sağlayacak kadar özenle dekora edildi. Dizide 2018 yılına da dönüş yapılacak. Şehre uzak bir bölgeye kurulan set dekorları sonrasında uzun bir çekim süreci başlandı. Aladağ Çiftliği  sadece bir çiftlik değil aynı zamanda diğer diziler içinde kullanılabilecek bir çiftlik platosu olarak hazırlanıldı. Yani Aladağ Çiftliği olarak tanıyacağımız çiftlik ilerleyen zamanlarda da bir çok dizi için de kullanılmaya uygun olacak.

Aladağ çiftliği aslında Çukurova ilçesinde değil. Adana’nın Karaahmetli köyüne kurulmuş. Adana Karataş yolu üzerinde Tuzla tabelasından sağ döndükten 18 km ileri de olan bu güzel köyün bir çok halkı da sette günlük ücret karşılığı işçi sahnelerinde yer alıyor.

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yayınlanan bölümlerini BURADAN izleyebilirsiniz.

Diğer dizilerin nerede çekildiği bilgisine ise BURADAN ulaşabilirsiniz.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın