ARDA TURAN KAZANDIKLARINI GAYRİMENKULE YATIRIYOR
Milli futbolcu Arda Turan, kazandığı parayı gayrimenkulle değerlendiriyor.

Sütlüce’de 4 milyona otel arsası

Geçtiğimiz haftalarda 4 milyon liraya Sütlüce’de bir arsa alan ve bu arsaya otel inşa edeceği söylenen Turan’ın tek gayrimenkul yatırımı bu değil. Turan yine aynı dönemde Ataköy’de Aşçıoğlu’nun Selenium projesinden ailesi için 2,2 milyon liraya 2 daire almıştı. Ünlü futbolcu sadece Türkiye’den değil, Avrupa’dan da konut satın alıyor. Arda Turan’ın Londra’da 1.5 milyon pound (6,8 milyon lira) değerinde bir konutu olduğu biliniyor.

Turan’ın gayrimenkul yatırımları arasında villa da var residence da arsa da

Turan’ın Türkiye’de başka gayrimenkul yatırımları da var. Arda Turan geçtiğimiz yıllarda bir çok ünlü ismin de villasının bulunduğu Sarıyer Saklı Koru projesinden 5 milyon dolara villa almıştı. Bahçeköy’deki sitede şu an en ucuz villa yaklaşık 6 milyon dolar. Yani yaklaşık 22 milyon TL.

Ünlü futbolcunun doğup büyüdüğü Bayrampaşa’da da 400 bin liralık bir daire ile 870 bin dolarlık bir de arazisi bulunuyor. Geçtiğimiz yıl Levent Kanyon’dan 4.5 milyon liraya bir residence alan Turan, ailesi için Büyükçekmece’den 600 bin liralık bir de villa almıştı. Şişli’de Arşiv isimli bir de lokantası bulunan Turan’ın, aynı zamanda bu mülkün de sahibi.

700 bin euroluk 2015 model Ferrari F12 Berlinetta’sı bulunan futbolcu, gayrimenkulün dışında e-ticaretle de ilgileniyor. Turan Lidyana.com’un ortaklarından biri.