Barcelona’da en çok mülk edinen 3’üncü millet Türkler oldu!
Kasım ayında nereye gidilir? Yurtiçi ve yurtdışı seçenekleri hangileri? Kasım ayında hangi şehirleri gezmek gerekli? Hangisi daha uygun olur?

Lucas Fox International ve İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü verilerine göre 2017’nin ilk çeyreğinde Barcelona’da satılan 8 bin 800 gayrimenkulün yüzde 12’sini Türkler alarak ilk üçe girdi. Bu sayede Barcelona’da en çok mülk edinen 3’üncü millet Türkler oldu.

Satılan konutların yüzde 12’sini Türkler aldı

Türk vatandaşları, gayrimenkul yatırımlarını yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da sürdürüyor. Lucas Fox International ve İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü verilerine göre 2017’nin ilk çeyreğinde Barcelona’da satılan 8 bin 800 gayrimenkulün 1000’den fazlasını yabancılar satın aldı.

İspanyollar ve İngilizler önümüzde

Barcelona’dan ev alanların yüzde 29’unu İspanyol vatandaşları oluştururken, 2’nci sırada yüzde 25 ile İngilizler yer alıyor. Türkiye’yi yüzde 7’şerlik oranla Fransa ve Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt gibi Körfez ülkeleri takip ediyor. Raporlara göre 2017’nin ilk çeyreğinde İspanya’da gayrimenkul satışları yüzde 26 oranında artmış durumda.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*