Balon balıkları artık ihraç edilecek
Denizlerimizde tehdit oluşturan Balon balıkları artık ihraç edilecek. Özellikle Akdeniz’de sayısı artan zehirli Balon balıklarının, tanesi on liradan ihraç edileceği duyuruldu. Balon balıklarını, sipariş eden ilk ülke ise Kanada oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, derisinden kanser ilacı üretilen Balon balıklarının, Kanada tarafından sipariş edildiğini açıkladı. Kanada, Akdeniz başta olmak üzere Türkiye denizlerini istila eden zehirli Balon balıklarından tam 5 bin ton almak istediğini bildirmiş.

Son zamanlarda, özellikle Akdeniz bölgesinde ciddi sorun ve tehdit oluşturmaya başlamış olan Balon balıkları, Mersin’de küçük bir kızın parmağını kopartmış, karaya vuranlarını yiyen kedilerin ise telef olmasına neden olmuştu. Konuyla ilgili geniş bir yazı hazırlamıştık. buradan ulaşabilirsiniz: https://evdenhaberler.com/balon-baligi-tehlikesi-nedir-akdenizde-buyuyen-tehlike/

Tarım ve Orman Bakanlığı‘nın bugün yaptığı açıklamada, ”Balon balıkları artık ihraç edilecek” denildi. Açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bu noktadan sonra yola çıkarak, sahillerimizi tehdit eden balon balığının ihracatına başladığı bildirildi. Bu şekilde balon balığının tehdit değil, kanser hastaları için çare olması hedefleniyor.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın