Ataköy Baruthane Parkı açılış tarihi belli oldu

Toki’ye ait olan İstanbul Bakırköy Ataköy’de 564 ada 160 parselde bulunan tarihi Ataköy Baruthane Parkı için yapım çalışmaları başladı. Alanı yerinde inceleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Toki Başkanı Ergün Turan baruthane Millet Bahçesi’nin açılışı için tarih verdi.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Ataköy Baruthane Parkı açılış tarihi belli oldu

Ataköy Baruthane Arazisi Parkı 8 Kasım’da açılıyor

Toki tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne  devredilen ve Ataköy’deki Baruthane arazisinde yapımına başlanan 60 dönümlük Millet Bahçesi’nin tanıtımı yapıldı.

Ataköy Baruthane arazisi parkı için açılış tarihi veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Toki başkanımıza teşekkür ediyorum. Burada bu kadar değerli ve güzel bir alanı büyükşehirimize tahsis etti. Biz de Millet Bahçesi olarak şekillendirip milletimizin hizmetine sunuyoruz. Millet Bahçesi olarak ilk Millet Bahçesi kimliği ile yapmış olduğumuz bu alan diğer yapılacaklar için de bir örnek olacak. 8 Kasım’da burayı bitirmiş olacağız. Zaten şu an da önemli bir aşama kaydedildi. Şunu da belirtmek lazım: Biz sadece sit alanı olarak belirlenen alanların dışındaki toplamda 50 dönüme yakın olan yeşil alan kısımlarıyla ilgili bu tarihi veriyoruz. Arazideki tarihi yapıların proje çalışmaları ise devam ediyor. Millet Bahçesinde yaptıklarımızı, daha sonra yapılacak Millet Bahçelerimize burası bir örnek teşkil edecek” açıklamasında bulundu.

Toki’nin en değerli arazisi

Toki’nin portföyündeki en değerli arazi olan Baruthane’nin, İstanbul halkına yeşil alan olarak hizmet edeceğini belirten Toki Başkanı Ergün Turan, “Burası 1991 yılından beri ve hali hazırda turizm-ticaret alanı imarlı bir yer. Fakat Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte buranın yeşil alan olmasıyla alakalı fikrimizi Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle Toki’nin portföyündeki bu en değerli arazi İstanbul halkına yeşil alan olarak hizmet edecek. 28 gün önce inşaatı başladı ve projeyi bu hale getirdiler. 8 Kasım’da da bu projenin teslimi yapılacak. 60 bin metrekare alan var. İstanbul’un ilk defa sahilde 3 kilometrelik bir yürüyüş alanı olacak. Önemli bir proje” dedi.

Son hali havadan görüntülendi

Ataköy Baruthane Parkı içinde yer alan “Millet Bahçesi” dışındaki yaklaşık 3 kilometrelik sahil, vatandaşların yürüyüş yapacağı alan olarak kullanılacak. Baruthane parkında vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak restoran, kafeterya ve sosyal tesisler de yer alacak.

Ataköy Baruthane parkı fotoğraf galerisiBu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*