ALBATROS ARAZİSİYLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA DA DEMİR İNŞAAT’TAN GELDİ
Büyükçekmece’deki Albatros Parkı olarak bilinen arsanın satışı konusunda açıklamalara bir yenisi eklendi. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Demir, “Haberler gerçeği yansıtmıyor, bizim aldığımız yer Albatros Parkı’nın dışında ve Büyükçekmece basketbol takımına sponsor olmamla konu ilgisiz” diyor.

Basketbol sponsorluğu ile arsa satışının alakası yok

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, tartışma yaratan arsanın Albatros Parkı alanının dışında kaldığını, söz konusu arsanın Büyükçekmece Belediyesi’nin mülkü olarak satışa sunulduğunu vurguladı. Arsa satışı nedeniyle basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığının altını çizen Demir, 2 yıldır Büyükçekmece basketbol takımına sponsor olduklarını, bunun arsa satışıyla ilişkilendirilmesinin çok yanlış olduğunu vurguladı.

Hamit Demir, açıklamasında şunları kaydetti:

“Sosyal görevimizi yerine getirmek amacıyla 2 yıldır Büyükçekmece basketbol takımının isim ve forma sponsoru olarak spora ve sporcuya destek oluyoruz. Bununla da kalmıyor, her fırsatta iş dünyasını maddi desteğe ihtiyaç duyulan bu spora destek vermeye çağırıyoruz. Türk basketbolunun Türkiye’deki yükselişine katkı sağlamayı bir borç olarak görüyoruz. Ve takıma ayırdığımız bütçeyi her sene elimizden geldiğince artırıyoruz.”

Söz konusu arsanın 70’li yıllardan beri Büyükçekmece Belediyesi’nin imarlı arazisi olduğunu ve park alanı içinde yer almadığını belirten Demir, “Tüm yasal prosedürleri yerine getirilerek ihaleye çıkan bir arsanın satışının, 2 yıldır basketbol takımına verdiğimiz destekle ilişkilendirilerek spekülasyon yapılmasını çok yanlış buluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Projeyi ilçe sakinlerinin hassasiyetini düşünerek hayata geçireceğiz

Demir açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Suudi Arabistan, Yemen ve Katarlı ortaklarımızın kurduğu şirket ile gücümüzü birleştirerek ihaleye katıldık ve kazandık. Bunun Büyükçekmece basketbol takımına verdiğimiz destekle nasıl bir ilgisi olabilir? Ortaklarımız, Türkiye’de 2 milyon dolarlık yatırımları olan ve Türkiye için yüksek hedefleri bulunan güçlü şirketler. Yüzde 40 hak sahibi olduğumuz bu ortaklıkla, ilçedeki herkesin faydalanacağı, kamuya açık alanların yer alacağı, konut ve turizm tesislerinden oluşan bir projeye imza atacağız. Projenin ekonomimize sağlayacağı katma değeri, yaratacağımız yaklaşık 2 bin kişilik istihdamla da destekleyeceğiz. Bölgenin imar planına uygun bir şekilde, ilçe sakinlerinin de hassasiyetini düşünerek hayata geçireceğimiz proje ile hem sektörümüz, hem ekonomimiz hem de istihdamımız kazanacak. Yanlı ve yanlış yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını kamuoyunun dikkatine sunarız.”