Ak Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Mehmet Ergün Turan oluyor!

Ak Parti’nin 2019 yerel seçimlerinde İstanbul’un ilçelerinde göstereceği adaylar netleşmeye başladı. Ak Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Mehmet Ergün Turan oluyor. Peki Mehmet Ergün Turan kim? Mehmet Ergün Turan nereli? Mehmet Ergün Turan Fatih belediye başkanı olabilecek mi? İşte detaylarıyla Ak Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Mehmet Ergün Turan

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Ak Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Mehmet Ergün Turan oluyor!

Ak Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Mehmet Ergün Turan kim?

Ak Parti’nin İstanbul’un Fatih ilçesinde belediye başkan adayı olarak göstereceğine kesin gözüyle bakılan Mehmet Ergün Turan aslında uzun yıllar partide görev almış bir isim.

Aslen Trabzonlu olan Mehmet Ergün Turan,  1967 yılında İstanbul Bakırköy’de doğdu.

Eğitim hayatının tamamının İstanbul’da geçiren Turan, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden 1990 yılında mezun oldu.

Ergün Turan, bir süre iş hayatında bulunduktan sonra 1999 yılından itibaren 15 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği yaptı. Turan, bu süre zarfında İBB Meclisi İmar Komisyonu Üyeliği ve Başkanlığı, İBB Encümen Üyeliği görevlerini de yürüttü. Mehmet Ergün Turan, 2009-2014 yılları arasındaysa İBB Meclisi Grup Başkan Vekilliği yaptı.

2014 yılında Toki Başkanı olan Mehmet Ergün Turan, Toki’de yeni bir yapılanmaya gitti. Turan, yatay mimari, yöresel mimari ve mahalle konsepti çalışmalarıyla Toki konutlarının alışılagelmiş çehresini değiştirdi.

Toki başkanı Turan, 2018 yılının sonunda, Fatih belediye başkanı adaylığı için görevinden istifa etti.

Evli ve 4 çocuk babası olan Ergün Turan, İstanbul Güngören’de, kendi inşa ettiği binada oturuyor. Ergün Turan, mütevazi yaşamı ve çalışkanlığıyla biliniyor.

Mehmet Ergün Turan Fatih Belediye Başkanı olabilecek mi?

Ergün Turan’ın Fatih Belediye Başkan adaylığı konusunda son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek. Peki Ak Parti aday gösterirse, Mehmet Ergün Turan Fatih Belediye Başkanı olabilecek mi? Ak Parti’nin Fatih’teki oyları ne düzeyde?

Fatih’te, 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti yüzde 48,6 oy almıştı. MHP’nin oyu ise yüzde 7,1’di. Aynı seçimde CHP yüzde 31,6, Saadet ise yüzde 6,4 oy almıştı.

2018 genel seçimindeyse Ak Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı yüzde 54,2 oy alırken, Millet İttifakı’nın oyu yüzde 33,8’de kalmıştı.

Sonuçlarda çok radikal bir değişim yaşanmadığı sürece, ilçede seçimi yine Ak Parti adayının kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu durumda Ak Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Mehmet Ergün Turan’ın önümüzdeki dönemde başkanlık koltuğuna oturacağını söylemek mümkün görünüyor.

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*