Ajda Pekkan’ın büyüdüğü yalı satıldı!
ajda pekkan yalısı 1 evdenhaberler

Geçtiğimiz günlerde Ajda Pekkan’ın doğup büyüdüğü Beykoz’daki yalı satışa çıkmıştı. Ünlü sanatçının da tarihi yalıyı almak için görüşmelere başladığı gündeme gelmişti. Ancak 72 yaşındaki Ajda Pekkan, söz konusu iddianın gerçeği yansıtmadığını belirtmişti. Ayrıca, ünlü şarkıcının aile yadigarı tarihi yalıyı almak için herhangi bir teklifte bulunmadığı öne sürülmüştü. Kısa süre önce ise tarihi yalı el değiştirdi. Sanatçı Ajda Pekkan’ın büyüdüğü yalı artık yeni sahiplerine kavuşmak üzere.

ajda pekkan yalısı 1 evdenhaberler

Aile yadigarı Panayok Yalısı

Panayok yalısı olarak anılan bu büyük yalı gerçekten çok eski ve değerli. Ayrıca yalı, İstanbul’da Tarihi Eser Tescilli 360 yalıdan biri olma özelliğine sahip. Ajda Pekkan’ın büyüdüğü yalı, amcası Ali Pekkan tarafından 82 yıl önce inşa ettirilmiş. Ünlü sanatçının amcası Ali Pekkan’a ait yalı 1936’da yapılmış. Tarihi yalı, üç katlı ve 150 metrekare büyüklüğünde. Ayrıca 6 odası olan aile yadigarı yalının özel rıhtımı da bulunuyor.

Ünlü sanatçının doğup büyüdüğü yalı, Beykoz’da gayrimenkul işleri yapan bir kişi tarafından renove edildi ancak kullanılmadı.

ajda pekkan yalısı 4 evdenhaberler

Ajda Pekkan’ın büyüdüğü yalı doktor çifte satıldı

Tarihi yalı 2.5 milyon dolara satıldı. Yalının yeni sahibi 2 ay önce belli oldu.

Yalıyı, isimleri açıklanmayan doktor bir çift aldı.

Söz konusu kişilerin, yalının bulunduğu yere yakın bir yerde yaşadığı öğrenildi.

TL ile satışlarda cazip geliyor

Aile yadigarı tarihi yalı yeni sahibine teslim edilmek üzere yeniden dekore edildi.  Yalının satışını gerçekleştiren ise Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızı Başarandı.

Başaran, Boğaz’da bulunan, yalılara özellikle ABD, Rusya ve Körfez ülkelerinden ciddi bir ilgi olduğunu aktardı.

Ayrıca Başaran, kurlardaki yükseliş nedeniyle TL ile satışları cazip hale getirdiğini belirtti. Türkiye’den de önemli isimlerin yalıların satışı ile ilgilendiğini kaydetti.

İşta Panayok Yalısı

Kübra Baloğlu / Evden Haberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın