ADNAN POLAT: PARASI OLUP DA EV ALMAYAN PİŞMAN OLUR
 

Polat Holding yönetim kurulu başkanı Adnan Polat, parası olanlara ev almaları tavsiyesinde bulundu. Polat’a göre 6-7 ay içinde fiyatlar yükselecek.

Aynı şeyler Polat Tower döneminde yaşandı

İçinden geçtiğimiz süreci ve konut fiyatlarını değerlendiren Adnan Polat, “Piyalepaşa Projesi 2016 yılı başında başladı. Olabilecek her şey oldu. 2017 yarısı da bildiğimiz gibi gitti. Ama inanın aynı şeyi Polat Tower’ı yaptığım dönemde de yaşadım.” dedi. Polat Tower’ın inşa edildiği dönemden bahseden Polat, “11 Eylül oldu, herkes yüksek binalardan korktu. Sonra Sakarya depremi oldu, Anayasa depremi oldu, faizler uçtu. Biz o şartlarda o binayı yaptık, istediğimiz hızda satamadık ama sonuçta sattık. Aynı şey Türkiye’de yine oluyor. Yine alıcı lehine fiyatlar indi.” diye konuştu.

6-7 ay sonra fiyatlar artacak

Piyasada durgunluk yaşandığını belirten Polat, “Vatandaş belirsizlik endişesiyle parasını altında ve dövizde tutuyor. Bu da sektörü olumsuz etkiliyor. Bence alıcı için en iyi zaman, çünkü 6-7 ay sonra gayrimenkul fiyatları artacak. Büyük konut üreticileri her şeyi şu anda ucu ucuna götürüyor. Ben şu anda da sektörün parlak durumda olduğunu düşünmüyorum. Yeri iyi olan, iyi projeler satıyor ama 2000-3000 konut üreten projelerdeki satışlara bakmalı. Ama yine de şunu söylüyorum; parası olup da konut almayanlar pişman olacak.” dedi.