9 DEAŞ üyesi yakalandı! Bakın nereye saldırmışlar?
deaş,operasyon,jandarma genel komutanlığı,terör

Ankara’da 9 DEAŞ üyesi yakalandı. DEAŞ üyeleri Ankara’da bir tekel bayisine el yapımı oklu bomba ile saldırmışlardı.

9 DEAŞ üyesi yakalandı! Bakın nereye saldırmışlar?

Ankara’da 9 DEAŞ üyesi yakalandı

Polis ve jandarma teşkilatı, DEAŞ lideri EL Bağdadi’nin öldürülmesinden bu yana teyakkuz halinde. Türkiye’nin birçok şehrinde DEAŞ’a yönelik operasyonlar sürüyor.

Son olarak Jandarma Genel Komutanlığı 9 DEAŞ üyesini yakaladı.

Jandarma Genel Komutanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Ankara Yenimahalle’de bir iş yerine düzenlenen saldırıyı araştıran ekip, 9 DEAŞ’lının izine ulaştı.

Açıklamada, “EYP saldırısını araştırmak için jandarma tarafından oluşturulan özel ekibin çalışmaları sonucu, DEAŞ terör örgütü üyesi 9 şüpheli, planladıkları başka eylemleri gerçekleştiremeden, silah ve EYP’lerle yakalanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı açıklamayla birlikte bir de video paylaştı. Videoda DEAŞ üyelerinin tekel bayisine gözlem amaçlı giriş ve çıkışlarıyla baskın sırasında bulunan malzemeler görünüyor.

9 DEAŞ üyesi yakalandı! Bakın nereye saldırmışlar?

Tekel bayisine saldırmışlardı

Terör örgütü DEAŞ üyeleri 29 Ekim’de Ankara Yenimahalle’deki bir tekel bayisine saldırmışlardı. DEAŞ militanları, saldırıda ok atan mekanizmaya sahip “Arbalet” kullanmışlardı. Arbaletin ucuna monte edilen patlayıcı sayesinde tekel bayisine uzaktan saldırı düzenlemişlerdi. Arbalet hücre evine yapılan baskın sonucu rotaya çıkmıştı.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın