6 yaşındaki YouTuber mülk satın aldı
6 yaşındaki youtuber

Dünyanın dijitalleşmesiyle ortaya çıkan ve kısa sürede popüler olan dünyanın en büyük video platformu olan YouTube’ı biliyoruz. İnsanları video yoluyla bilgilendiren ve eğlendiren bu platformda para kazanmak mümkün. Belirli bir takipçi sayısına gelip YouTube tarafından belirlenen izlenme sayısını geçen videoların sahipleri reklam yollarıyla gelir elde edebiliyorlar. 6 yaşındaki YouTuber Boram’ın nasıl mülk sahibi olduğuna bakalım.

6 yaşındaki YouTuber 8 milyon dolar değerinde mülk satın aldı

Güney Koreli Boram adındaki kız çocuğu YouTube gelirleriyle mülk aldı. İki farklı YouTube kanalında 30 milyondan fazla takipçisi olan Boram, ailesi tarafından kurulan Boram aile şirketi aracılığıyla Güney Kore’nin başkenti Seul’un Gangnam bölgesinde 8 milyon dolar değerinde olduğu belirtilen 5 katlı ve 258.3 metrekarelik bir mülk satın aldı.

Paylaşımlarını yaptığı YouTube kanallarının biri olan Boram Tube Vlog kanalında 13,6 milyon, Boram Tube Toys Review kanalında ise 17,6 milyon takipçiye sahip Boram’ın bazı videoları 350 milyonun üzerinde izlendi. Boram Tube Toys Review, oyuncak incelemelerine odaklanırken, Boram Tube Vlog izleyicilerine Boram ve ailesinin günlük hayatını gösteriyor.

6 yaşındaki YouTuber Boram’ın aylık gelirinin 3 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

Forbes’ta yer alan bilgiye göre geçtiğimiz sene en çok gelir elde eden Youtuber, 22 milyon dolarlık kazancıyla 7 yaşındaki ABD vatandaşı Ryan Kaji olmuştu. 

VİDEOLARI ŞİKAYET EDİLDİ

Boram’ın paylaştıkları içeriklerin bir kısmı, Güney Kore’nin desteklediği değerler açısından tartışmalara yol açtı.

Çocukları Koruyun (Save the Children) adlı sivil toplum örgütü, 2017 yılında Boram’ın videolarının çocuk izleyicilerin duygusal ve ahlaki gelişimini olumsuz yönde etkileyebileceğine dair şikayetler almıştı. 

Örgütün savunma departmanı müdürü Koh Woohhyun’un şikayeti, Boram’a babasının cüzdanından para çaldığını ve yolda araba sürdüğünü gösteren sahnelenen klipler ile ilgiliydi.

Çocukları Koruyun örgütü, videoları polise bildirdi. Seul Aile Mahkemesi, Boram’ın ebeveynlerinin çocuk istismarını önlemek için tasarlanmış bir danışma kursunu tamamlamaları yönünde karar aldı.

Şubat ayında YouTube , platformun çocuk kliplerini bulmada pedofililere yardım ettiği iddiasıyla küçüklerin videoları hakkındaki yorumları kapatmaya karar verdi.

Boram’ın içeriklerinin paylaşıldığı Boram Tube Vlog ve Boram Tube Toys Review kanallarına linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gayrimenkul ile ilgili yeniliklerden haberdar olmak için Evdenhaberler’i takipte kalın.

Alperen Terzi / Evdenhaberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın