3 YIL SONRA EDİRNE’DEN OTOYOLA GİRECEKSİNİZ ŞANLIURFA’DAN ÇIKACAKSINIZ!
Ankara-Niğde Otoyolu Projesi ihalesi yapıldı. İhaleyi en kısa işletme süresi veren ERG İnşaat-Seza İnşaat ortaklığı kazandı. 3 yılda inşa edilecek 330 kilometre uzunluğundaki Ankara-Niğde Otoyolu’nun yapılmasıyla Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz ulaşım sağlanacak.

Otoyol Ankara Gölbaşı-Niğde Gölcük arasına yapılacak

Türkiye’nin önemli otoyol projeleri arasında yer alan Ankara-Niğde Otoyolu, Ankara Çevre Otoyolu’nun güneyinde bulunan Gölbaşı ilçesinden başlayacak, Niğde-Gölcük kavşağında sona erecek. Ankara-Niğde Otoyolu tamamlandığında bağlantı otoyoluyla Kırşehir’e de ulaşılabilecek. otoyol 275, bağlantı yolu ise 55 kilometre uzunluğunda olacak.

Ankara-Niğde Otoyolu, Kızılırmak Nehri’ni geçerek, Kırşehir’in Merkez ilçesinde bulunan İğdecik ve Gölhisar mahallesi civarından Kırşehir-Kayseri D260 karayoluna bağlanacak.

Edirne’den Şanlıurfa’ya otoyoldan gidilecek

Yap-işlet-devret (YİD) modeliyle ihale edilen 330 kilometrelik yol tamamlandığında Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz ulaşım sağlanmış olacak.

Toros Dağlarından geçen Tarsus-Niğde kesimi ve Ulukışla bağlantı yolu trafiğe açıldı. Kırkgeçit Tüneli ve viyadük grubunun da parçası olan otoyolun kalan kısmı YİD modeliyle tamamlanmış olacak.

Otoyolun 3 senede tamamlanması planlanıyor.