2019 yılının en güzel ev boyası renkleri
2019 ev boya renkleri

Evinizin boyasına karar vermek tüm evi dekore etmekten daha zor bir seçim olabilir. Son zamanların en sevilen boya renkleri neler? 2019 ev boya renk seçimi nasıl olmalı? İşte birbirinden şık 2019 ev boya renkleri…

2019 ev boya renkleri

Ev boyamı neye göre renk seçmeliyim 2019 ?

Markaların boya rengi tonlarının çok fazla olması kafanızı karıştırsa da revaçta olan renkleri sizler için derledik…
Marshall boya renkleri diğer boya markaları gibi içinde belirli bir tarza sahip renk tonlarından oluşuyor. Salondan mutfağa, yatak odasından mutfağa kadar tüm ev için kendinizin seçtiği özel renk tonları seçimi yapabilirsiniz. Her yıl ev dekorasyonunda kullanılan renk tonları yenilenir ancak her zaman kullanılan ve asla modası geçmeyen renk tonları bulunuyor.

Örneğin bir Marshall İç Boya kartelasında bir rengin birden fazla tonu olduğunu görüyoruz. Bunun sebebi, her tonun her evin duvarında farklı görünüm kazanmasıdır. Duvar boyasının rengi, ev büyüklüğü, ışık alma kapasitesi, pencere büyüklüğü ve aydınlatma özelliklerine göre değişiyor. Bunun için onlarca ton arasından uygun olanı seçmek gerekiyor.

Kum beji rengi duvar boyası

Kum beji rengi ülkemizde en çok kullanılan boya rengi olarak gösteriliyor. Mobilyalar ile ve sade duruşundan dolayı tercih edilen bu renk, her renk eşya ile senkron oluşu ile ülkemizde “en fazla tercih edilen renk” arasına girmeyi başarıyor.

2019 ev boya renkleri

Bebek mavisi rengi duvar boyası

Bebek mavisi duvar boyası rengi iç mimarların en fazla tercih ettiği renk arasında. Sade, şık görüntüsü ile tüm ev eşyalarınız ile kombine edebilmenize olanak sağlıyor.

2019 ev boya renkleri

Deniz kabuğu rengi duvar boyası

Deniz kabuğu ise mavi renk ve tonları arasından sıyrılan farklı bir badana boyası rengi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle açık renk eşyalarınız ile rahatlıkla kullanabileceğiniz bu renk minimal tasarımlarda karşımıza çıkar.

2019 ev boya renkleri

Parlament mavisi rengi duvar boyası

Özellikle evinde “huzur rengi” isteyen kişilerin seçtiği renk olarak karşımıza çıkıyor. Evinizde bambaşka bir atmosfer yaratmak istiyorsanız bu rengi temin edebilirsiniz.

2019 ev boya renkleri

Gri renk duvar boyası

Gri ne tam siyah ne tam beyazdır. Bu özelliği ile evlerde tercih edildiğini sıkça görüyoruz.

2019 ev boya renkleri

Fil dişi rengi duvar boyası

Fildişi rengini son yılların en fazla kullanılan rengi olarak biliyoruz. Özellikle sade bir duvar isteyen mülk sahipleri tarafından tercih ediliyor.

2019 ev boya renkleri

Turuncu rengi duvar boyası

Özellikle çocuk odalarında sıkça kullanılan bu renk odaya bambaşka bir hava katıyor. Rengin sempatik tonlarını kullanmak iyi sonuçlar almanıza sebebiyet verecek.

2019 ev boya renkleri

Kırmızı rengi duvar boyası

Kırmızı renk turuncu ile kardeş renk olarak tanımlanıyor ancak dikkatli kullanılmasında fayda var. Her odaya uygulanmayacağı gibi kırmızının her tonu da kullanılmaz. Ev eşyaları ile kombine etmeniz sizin açınızdan en iyisi olacak.

2019 ev boya renkleri

Cam göbeği rengi duvar boyası

Yeşil ile mavi arasında duran çok tatlı bir renktir. Özellikle oturma oralarında rastladığımız bu renk ev dekorasyonu için önemli renkler arasında olduğunu söylememizde fayda var.

2019 ev boya renkleri

Şampanya rengi duvar boyası

Şampanya rengi duvar boyası günümüzde en sık kullanılan renkler arasındadır. Rengin en önemli özelliği ise mobilyalarla tam uyum içerisinde olması.

2019 ev boya renkleri

Burak ERK / Evden Haberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*