2019 duvar kağıdı trendleri
2019 duvar kağıdı-trendleri-1-evdenhaberler

Duvar kağıdı, ev dekorasyonu için her sene kendini yenileyerek popülerliğini korumakta. Ayrıca, kendi tarzınızı duvarlarda rahatça yansıtabileceğiniz ürünlerin başında geliyor. Pek çok tasarım ve duvar kağıdı modeli piyasada mevcut. Fazla seçeceğin olması duvar kağıdı seçimi için kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu yüzden size ilham vereceğini düşündüğümüz en son trend 2019 duvar kağıdı modellerini bir araya getirdik.

Mermer görünümlü duvar kağıdı2019 duvar kağıdı-trendleri-1-evdenhaberler

 

Renkli mermer görünümlü duvar kağıdı tasarımları, duvarlara eğlenceli ve serbest akışlı bir desen sağlıyor. Çok renkli olanların yanı sıra mat yüzeyler ile birlikte tek renkli olanlarda odalar için çok kullanışlı. Mermer görünümlü duvar kağıtları herhangi bir odada kullanılabilir, ancak banyolar için daha uygun. Özellikle gri ve mavi tonları.

Geometrik duvar kağıdı

Geometrik duvar kağıtları, 1960’larda ve 1970’lerde ilk popüler olduklarından beri çok yol kat etti. Duvar kağıdı trendleri bu yıl geometrik tasarımlarda daha çok çeşitlilik sunuyor. Geometrik desenlerde dekorasyon yaparken ölçeği hesaba katmak lazım. Çünkü küçük bir odada ya da alçak tavanlı bir duvarda kullanılan büyük bir geometrik baskı iyi durmayabilir. Bunun yerine daha küçük ölçekli veya daha basit bir grafik tasarımı kullanmak odayı daha iyi gösterecek.

Tropikal duvar kağıdı

Kullanıldığı odada başka dekorasyon ürününe gerek duyulmayan tropikal duvar kağıdı, modern apartman dairelerinde dekorasyona tropik dokunuşlar eklemek için birbir. Tropik motifler geçen yıl çok popülerdi. Bu yılda, geniş yeşil yapraklar, ve pembe flamingoların bulunduğu duvar kağıtları moda. Tropikal desenli duvar kağıdı ile evinize istediğiniz o ferah, enerjik, neşeli ve doğal havayı katmanın en güçlü ve çarpıcı yollarından biri.

Çiçekli duvar kağıdı

Çiçekli duvar kağıtlarının oda kısıtlaması hiç bir zaman olmadı. İster yatak odasında ister mutfakta, dilerseniz tuvalette ya da antrede rahatlıkla kullanabileceğiniz  bu duvar kağıdı ile evinize pozitif bir enerji katabilirsiniz. Çok düz alanlarda güçlü bir çiçek baskısı ile dengeleyebilirsiniz. Duvar kağıdındaki renklerden birine sahip, bir kanepe veya dolap gibi büyük mobilyalara ile daha dengeli bir oda yaratmanıza yardımcı olabilir. Narin laleler ya da rengarenk güller, her mevsim evinizde baharı yaşayın. Özellikle vintage tasarımın o büyüleyici ve nostaljik etkisini evinde yaratmak isteyenler için eşsiz bir seçenek.

Metalik duvar kağıdı

2019 duvar kağıdı trendleri arasında en çok metalik tonlar tasarlanıyor. Yatak odasında, oturma odasında ya da yemek odasında kullanabilen metalik duvar kağıtları, küçük bir odayı daha büyük ve parlak hale getirebilir. Bunun neden yansıtıcı bir yüzeyi olması. Özellikle gün ışığı almayan odalar için mükemmel bir ürün.

Tuğla ve taş görünümlü duvar kağıdı

Son zamanlarda evlerin duvarlarındaki o sıvalı ve pürüzsüz görünüm yerine doğal ve endüstriyel açık taş ve tuğlalara bıraktı. Ancak tabii ki şehirdeki apartman dairelerinde taş ya da tuğla duvar kaplamaları yaptırmak bir hayli zor ve maliyetli. İşte bu yüzden doğal taş ve harman tuğla görünümünü bire bir sağlayan kaliteli duvar kağıtları da en çok tercih edilen seçenekler arasında.

Kübra Baloğlu / Evden Haberler
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir Yorum Yazın