YOZGAT SORGUN DEVLET HASTANESİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

250 yataklı Yozgat Sorgun Devlet Hastanesi, 4 sene süren çalışmanın ardından tamamlandı. Hizmet vermeye başlayan hastanenin temeli 2013 yılında atılmıştı.

Daha kaliteli hizmet

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, “Pazartesi gününden itibaren sağlık hizmetleri yeni hastanede başlayacak. Vatandaşlarımız bundan sonra daha kaliteli sağlık hizmeti alacaklar. Hastanemiz geçmiş yıllarda olduğu gibi yeni hastanemiz ile birlikte diğer çevre hastanelere de en iyi hizmeti sunmaya devam edecek” dedi.

Poliklinik hizmetleri de yeni hastanede verilecek

Sorgun Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Suat Gözübüyük ise, Cuma günü mesai bitimi itibariyle taşınma işleminin tamamlandığını söyleyerek “Bu günden sonra Acil servisi hizmetinin de yeni hastanede başladı. Pazartesi gününden itibaren ise poliklinik hizmetlerimiz hizmet vermeye başlayacak. Yeni hastanenin tüm Sorgun halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

TOKİ yaptırdı

43 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilen Yozgat Sorgun Devlet Hastanesi, TOKİ tarafından yaptırıldı.

Hastanede, poliklinikler, 43 yataklı acil servis, 14 yataklı yoğun bakım ünitesi, 10 ameliyathane, 2 ultrason,18 yeni doğan ve 20 küvez ünitesi, doğumhane, 4 elektrokadiografi, 1 tomografi, 1 mamografi, laboratuvarlar ve 284 araçlık kapalı otopark bulunuyor.