YENİ ORDU STADI 2018 YILI SONUNDA BİTECEK
“Stadyumlar sadece iki haftada bir futbol oynanan yer değildir” diyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ordu’ya 20 bin kişilik stadyum yapacaklarını söyledi.

Bakanlık 30 stadyum yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ordu’ya tam bir spor kompleksi olabilecek nitelikte bir stadyum inşa edeceklerini açıkladı. Bugüne kadar inşa ettikleri ve halen inşa halinde olan 30’u aşkın stadyumda bir tecrübe ve birikim edindiklerini belirten Bakan Kılıç, “Önümüzdeki dönemde inşa edeceğimiz Ankara ve Ordu stadyumları tam bir spor kompleksi halinde inşa edilecek” ifadelerini kullandı.

Yer teslimi yapıldı

Bakan Kılıç, ”Stadyumlar sadece iki haftada bir futbol oynanan yer değildir. Dünyanın hiçbir yerinde böyle olmamıştır ve olmamalıdır. Ordu Stadyumu içerisinde barındıracağı spor salonları, sosyal alanları, kulübe gelir getirecek nitelikte sportif ticari alanlarıyla Ordu’ya çok büyük bir farklılık getirecek. Orada bir spor kompleksi, bir spor çekim merkezi oluşacak. Yer teslimini yaptık. ” diye konuştu.

2018 sonunda bitecek

Ordu Durugöl’de inşa edilecek yeni stad 20 bin seyirci kapasitesine sahip olacak. Yaklaşık 130 milyon liraya mal olacak stadyumun 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.