YARIM KALAN DUMANKAYA PROJELERİNİN MAĞDURLARI TOPLANIYOR
FETÖ’ye mali destek sağladığı iddiasıyla 22 Eylül 2016’da yönetimi TMSF’ye devredilen, o süreçten bu yana da projeleri durdurulan Dumankaya Grubu’ndan ev alanlar 23 Temmuz’da bir araya gelecek. Dumankaya Adres Sancaktepe’de toplanacak olan mağdurlar basın toplantısı düzenleyecek.

Dumankaya’nın yarım kalan projelerinde 3 bin konut var

Dumankaya İnşaat’tan ev alan ancak mağdur olan vatandaşlar son gelişmeler hakkınca bir açıklama yapacak.

FETÖ soruşturması kapsamında TMSF’ye devredilen Dumankaya’dan ev alan hak sahipleri aylardır evlerinin teslim edilmesini ya da inşaatların devam etmesini bekliyor.

Dumankaya İnşaat’ın Maltepe, Sancaktepe, Kartal, Halkalı ve Bahçeşehir’de yarım kalan projelerinde 3 bini aşkın konut bulunuyor.

TMSF arsa satışlarını bekliyor

TMSF, Dumankaya’nın mali durumun kötü olması nedeniyle, projelere devam etmek için şirketin elindeki gayrimenkullerin satılmasını bekliyor. Ancak hem devam eden soruşturma hem de projelerdeki belirsizlik nedeniyle şirketin gayrimenkullerini almaya çok hevesli kimse bulunmuyor. Bu da yarım kalan projelerden daire alanların mağdur olmasına neden oluyor. Yönetimi yaklaşık bir yıl önce TMSF’ye geçen şirketin projelerinde her türlü faaliyet durmuş durumda.