YALOVA BELEDİYESİ, ROMAN MAHALLESİ’NDE KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN TOKİ İLE GÖRÜŞECEK

Çevre ve Şehircilik bakanlığı, Yalova’da Roman Mahallesi olarak adlandırılan, Bağlarbaşı mahallesindeki 10 hektarlık alanla ilgili kentsel dönüşüm planına onay verdi. Yalova Belediyesi planın uygulanması için TOKİ ile görüşmelere başlayacak.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PROJE KISA VADEDE HAYATA GEÇECEK

Belediye Başkanı Vefa Salman, Başkan Yardımcısı Halit Güleç, İmar ve Şehircilik Müdürü Kemal Baş ve Fen İşleri Müdürü Hamit Kutlu konu ile ilgili bir araya gelerek durum değerlendirmesinde bulundu.

Önümüzdeki hafta içerisinde TOKİ ile görüşeceklerini belirten Başkan Salman, “Bu proje üzerinde hassasiyetle durduğumuz o bölge için çok önemli bir proje. Bu nedenle bir an evvel hayata geçirilmesi arzusundayız. Orta ya da uzun vadeli bir planlama değil kısa vadede bir çözüm üretme arzusundayız. Plan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca onaylandı. İmar Müdürlüğümüzce TOKİ ile görüşmelere başlayacağız. Önümüzdeki hafta randevu alarak bizzat kendim bu konuyla ilgili TOKİ ile görüşeceğim. Hedefimiz en kısa sürede projeyi hayata geçirmek.” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI YÜRÜTÜLMÜŞTÜ

Yalova’daki 10 hektarlık alanda, eski belediye başkanı Yakup Koçal döneminde de kentsel dönüşüm çalışmaları yürütülmüş ancak dönüşüm gerçekleşmemişti.