ÜMRANİYE HEKİMBAŞI’NDA KENTSEL DÖNÜŞÜM EKİM’DE BAŞLIYOR
İstanbul’da en yoğun imar sorunu yaşayan ve bu nedenle kentsel dönüşümde kayda değer bir ilerleme kaydedemeyen Ümraniye’de nihayet kentsel dönüşüm başlıyor. Ümraniye’nin 2B sorunu yaşayan mahallelerinden Hekimbaşı’nda imar çalışmaları tamamlandı. Bölgede kentsel dönüşüm sürecinin Ekim ayında başlaması planlanıyor.

2B arazi sorunu çözüldü

Ümraniye’nin Hekimbaşı Mahallesi’nde 2B arazilerinin imara açılması İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde onaylandı. İmar çalışmaları tamamlanan bölgede kentsel dönüşüm süreci başladı. Proje için Ekim ayında ilk kazma vurulacak.

Mesa ve Nef bölgeye ilgi gösteriyor

Hekimbaşı’nda kentsel dönüşüm kendini gösterdi. Şimal Yıldızı ve Değerli Sokak’ta firmalar görüşmelere başladı. Başta Mesa Mesken ve Nef olmak üzere, firmalar mahalle sakinleriyle toplantı gerçekleştiriyor. Vatandaşlara kentsel dönüşüm anlatılıyor.

Hekimbaşı’nda kentsel dönüşüm 5 yıl sürebilir

hekimbaşı sakinleri bir yandan özellikle gecekondu alanı olarak bilinen mahallelerinin yenilenmesini istiyor. Ancak bir taraftan da endişeli. Diğer kentsel dönüşüm bölgelerinde gördükleri sorunları yaşamak istemiyorlar. Mahalle sakinleri yine de dönüşüme sıcak bakıyor. Hak sahipleriyle şimdiden protokol yapan bazı firmalar dönüşümün tamamlanması için 5 yıl süre öngörüyor.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*