Turistik illerde satılık konut fiyatları arttı

2017 yılının son günlerinde emlak piyasasında hareketlilik bitmiyor. Turistik illerde satılık konut fiyatları düşmedi, aksine yükselişe geçti. Haziran ayından bu yana Muğla, İzmir, Çanakkale ve Balıkesir’de fiyatlar arttı.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Hürriyet Emlak Kasım 2017 Emlak Endeksi verilerine göre İzmir, Muğla, Balıkesir ve Çanakkale’de konut fiyatları arttı. Haziran ayından sonra düşüş yaşanması beklenirken fiyatlar yükseldi. Tek düşüş Antalya’da oldu.

İzmir’de metrekare fiyatı 218 TL arttı

2018 öncesinde emlak piyasasında hareketli günler yaşıyor. Kış mevsiminde yazlık turistik bölgelerde konut fiyatları düşmesi beklenirken fiyatlar artışa geçti. Haziran ayından bu yana metrekare fiyatı İzmir’de 218 TL, Balıkesir’de 185 TL, Muğla’da 126 TL, Çanakkale’de 77 TL arttı. Antalya’da ise fiyatlar 28 TL düştü.

Verilere göre Türkiye’nin en değerli ili konumunda hala İstanbul bulunuyor. İstanbul’da son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 7 arttı ve metrekare ortalaması 4 bin 755 TL’ye yükseldi. İstanbul’da bazı ilçelerde fiyat artış oranı yüzde 16’yı buldu.

Turistik illerde satılık konut fiyatları (Haziran – Kasım)

Yazlık turistik şehirlerde konut fiyat artışında düşüş beklenirken rakamlar tersi şekilde arttı. İzmir ve Balıkesir’de yüzde 10 dolaylarında bir konut fiyat artışı yaşanırken; Antalya’da yüzde -1,42 puanlık bir düşüş yaşandı. Muğla’da Kasım 2017 verilerine göre satılık konut metrekare fiyatı 4404 TL oldu.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*