Toki’ye olan borcumu nasıl öğrenebilirim ?

Toki’ye olan borcumu nasıl öğrenebilirim ? Şimdiye kadar ödediğim taksitleri nasıl görebilirim? Taksit tutarım artmış mı artmamış mı nasıl bilebilirim? İşte tüm bu soruların cevaplarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Toki'ye olan borcumu nasıl öğrenebilirim ?

Toki’ye olan borcumu nasıl öğrenebilirim ?

Toki’den bir daire aldınız. Taksitleri ödemeye başladınız. Elinize topluca bir para geçti ve borcunuzu kapatmak istiyorsunuz veya şimdiye kadar ne kadar taksit ödediniz, geriye ne kadar borç kaldı bilmek istiyorsunuz. Bütün bunları öğrenmenin kolay bir yolu var mı diye soruyorsanız, cevap “Evet”.

Bütün bu bilgileri, sadece T.C. kimlik numaranızla öğrenmeniz mümkün.

İlk yapmanız gereken buradaki linke tıklamak.

Ardından Toki tarafından verilen uyarıyı okuyup “Kabul ediyorum” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Açılan pencereye T.C. kimlik numaranızı ve resimde görünen kodu giriyorsunuz.

Ardından cep telefonunuza gelen SMS’te yer alan kodu girerek Toki’ye olan borcunuza bakabiliyorsunuz. Ancak bu işlemi yapabilmek için, kredi kullanılan bankada “Telefon numarası” bilginizin bulunması gerekiyor. İlgili bankalarda sisteme kayıtlı cep telefonları olmayanlar taksit sorgulama işlemini online yapamıyor. Online taksit hizmetinden yararlanmak isteyenlerin, Toki kredisinin kullanıldığı bankaya giderek cep telefonu bilgilerini vermesi, eğer bilgi eksik veya yanlışsa da güncellemesi gerekiyor.

Toki online taksit sorgulama ekranında hangi bilgiler var?

Sorgulama ekranında projenin adı, ev sahiplerinin borçlu bulunduğu banka, sözleşme tarihi, sözleşme tutarı, ödenen taksitlerin toplamı, ödenen taksit ve ödenmemiş taksit sayısı gibi verilere ulaşılabiliyor.

Online sorgulama hangi bankalardan kullanılan kredilerde geçerli?

Online sorgulama, sadece Halkbank ve Ziraat Bankası aracılığıyla satışı gerçekleştirilen konutlar için yapılabiliyor.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*