TOKİ Trabzon Yomra’da 511 konut yapacak!
TOKİ Trabzon Yomra’da 511 konutluk bir kentsel dönüşüm projesine başlıyor. Konutlar dışında 24 dükkanın da yapılacağı projenin ihalesi bugün yapılacak .

Trabzon Yomra kentsel Dönüşüm İhalesi bugün!

TOKİ Yomra kentsel dönüşüm projesinin ihalesi, bugün saat 14:00’da İstanbul Küçükçekmece’deki, TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak. TOKİ Yomra kentsel dönüşüm projesi ihale dosyasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

TOKİ Trabzon Yomra konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde  ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasının ardından genellikle 2 ay içerisinde projeler satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Trabzon Yomra konutlarına başvuruların 2018 yılı Ocak ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında evdenhaberler.com okuyucularına ayrıca duyuracak.

TOKİ Trabzon Yomra konutları daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği konutları maliyetine satıyor. Ancak bu maliyet kentsel dönüşüm projelerinde yükseliyor. Çünkü konutların büyük bir bölümü zaten hak sahiplerine veriliyor. Geri kalan konutlardan da projenin maliyetinin çıkarılması gerekiyor. Bu nedenle kentsel dönüşüm projelerinde TOKİ konutları biraz daha pahalıya satışa çıkıyor. TOKİ Yomra Konutları’nda kaç konutun hak sahiplerine verileceği ve geri kalan konutların fiyatı henüz netleşmiş değil. Bu bilgiler açıklandığında www.evdenhaberler.com internet sitemizden duyurulacak.

 TOKİ Yomra konutları ne zaman teslim edilecek ?

TOKİ projenin tamamlanması için ihaleyi kazanacak firmaya 650 gün süre veriyor. Bu durumda konutların, eğer ihale iptal olmazsa 2019 yılı Ağustos ayında teslim edilmesi planlanıyor.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*