TOKİ’NİN AÇIK ARTIRMASINDA 170 BİN LİRALIK BÜFEYE 1,5 MİLYON LİRA VERİLDİ
TOKİ 57 iş yeri ve 59 konutunu açık artırmayla satışa çıkardı. Turyap tarafından düzenlenen müzayedede 26 Milyon TL’lik satış yapıldı. İhalede en fazla ilgiyi İzmir Çeşme’deki gayrimenkuller aldı. 170 bin TL’lik bir işyeri 1,5 milyon TL’ye satıldı.

İnternetten katılıma açık müzayedede Türkiye’nin her yerinden katılım oldu

TOKİ gayrimenkullerinin müzayede ile satışını gerçekleştiren Turyap, düzenlediği iş yeri ve konut açık artırmasında 26 Milyon TL’lik satış yaptı. Satışa çıkan taşınmazlardan 57 iş yeri ve 59 konut için teklif alındı.

Bilkent Ankara’daki TOKİ Konferans Salonu ve İstanbul Şişli’deki Radisson Blu Hotel’de eş zamanlı düzenlenen müzayedeye Türkiye’nin dört bir yanından teklif vermek isteyenler internet üzerinden de katılım sağladı.

Konutlar 55 Bin TL, iş yerleri ise 30 Bin TL’den başlayan muhammen bedellerle satışa çıktı.

Yüzde 10 peşin, 180 ay vade fırsatı sunuldu

Bitlis Merkez, Çorum Alaca-Dodurga-Kargı, Diyarbakır Kayapınar, Erzincan Merkez, İzmir Çeşme, Konya Cihanbeyli, Kütahya Tavşanlı, Niğde Ulukışla, Rize Merkez, Sakarya Sapanca-Taraklı, Sivas Şarkışla-Zara, Yozgat Aydıncık-Saraykent, Zonguldak Gökçebey’de teklif alınan iş yerleri, yüzde 25 peşin, 120 aya varan vade seçenekleri ile; Ankara Altındağ-Ayaş, Bingöl Merkez, Bursa Gürsu-Orhangazi, Elazığ Merkez, Erzurum Palandöken, Giresun Alucra, İstanbul Ataşehir-Tuzla, Kocaeli Çayırova, Malatya Merkez, Manisa Yunusemre, Nevşehir Gülşehir, Samsun İlkadım’daki konutlar yüzde 10’dan başlayan peşinatlar, 180 aya varan vade seçenekleri ile satıldı.

170 bin liralık büfeye 1,5 milyon TL verildi

İzmir’in Çeşme ilçesindeki arsaların tümü teklif aldı. Muhammen bedeli 110 Bin TL’den başlayan büfelerin rakamları 1 Milyon TL’ye ulaştı. En büyük rekabete neden olan iş yeri 100 m2’lik büfeydi. 170 Bin TL muhammen bedelle teklif almaya başlayan ticari birim 1 Milyon 500 Bin TL’den işlem gördü.

Kirada oturduğu evin alt katındaki daireyi aldı

TOKİ gayrimenkullerinin iş yeri ve konut müzayedesine toplumun her kesiminden ve her yaştan yoğun bir katılım gerçekleşti. Müzayedenin ilgi odağı ve en küçük katılımcısı 4 aylık Elisa bebekti. Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde kirada oturan ailenin en büyük hayali kendi evlerini almaktı. Açık artırmaya uğur getirmesi için bebekleriyle gelen çift kirada oturdukları evin alt katındaki daireyi alarak ev sahibi oldular.
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*