TOKİ’DEN KASTAMONU TAŞKÖPRÜ’YE EMEKLİ KONUTLARI GELİYOR
TOKİ, Kastamonu’da emekliler için 310 konut inşa edecek. Taşköprü İlçesi, Gizlice Mahallesi’nde inşa edilecek konutların ihalesi gerçekleşti. Projede dairelerin yanı sıra 3 dükkanlı ticaret merkezi ve cami de yer alıyor.

Konutların tamamı 2+1 planında olacak

TOKİ Kastamonu Taşköprü Emekli Konutları, yatay mimari konsepte uygun olacak şekilde 3 katlı bloklardan oluşacak. Projede yer alacak dairelerin tamamı 2 + 1 planında inşa edilecek. Dairelerin büyüklükleri net 55 metrekare civarında olacak. Konutlar “tünel kalıp sistemi”, ticaret merkezi ve cami ise “konvansiyonel kalıp sistemi” ile yapılacak.

Emeklilere uzun vadeli ödeme imkanı sunulacak

TOKİ, bu projelerle Türkiye genelinde piyasa koşullarında konut sahibi olamayan emeklilerimizin uzun vadeli ödeme planları ile konut sahibi olmalarını amaçlıyor.

TOKİ Kastamonu Taşköprü Emekli Konutları görselleri

TOKİ Kastamonu Taşköprü Emekli Konutları daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ hiç bir konutu kar veya zarar ederek satmıyor. TOKİ konutları maliyetine satıyor. Maliyetin tam olarak ortaya konabilmesi için de ihalenin tamamlanması gerekiyor. TOKİ Kastamonu Taşköprü Emekli konutlarının ihale değerlendirme aşaması sona erdikten kısa bir süre sonra satışa çıkması bekleniyor.

TOKİ Taşköprü Emekli Evleri ne zaman teslim edilecek?

Projede inşaatın başlayabilmesi için ihale aşamasının tamamlanması gerekiyor. TOKİ teklif aldığı ihaleleri normal şartlarda 2 hafta içinde tamamlıyor ve yer teslimini gerçekleştiriyor. İhaleyi kazanan firmanın bu tarihten sonra 550 gün, yani 18 ay süresi bulunuyor. Bir aksilik yaşanmadığı taktirde TOKİ Taşköprü Emekli Evleri’nin 2019 yılının başına yetiştirilmesi planlanıyor.