TOKİ’den Erzurum’daki konut mağdurlarına müjde
Erzurum’da, hak sahiplerine teslim edilmeyen konut projeleri sebebiyle mağdur olan vatandaşların mağduriyeti giderilecek.

mağduriyetinin giderilecek

Erzurum’da, özel bir firmanın satışa sunduğu ancak hak sahiplerine teslim edilmeyen konut projeleri sebebiyle mağdur olan vatandaşların mağduriyetinin giderileceği bildirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen açıklamasında şunlara yer verdi;

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bize emrettiği talimat üzerine belli bir süredir bu konuya odaklanarak sorunun çözümü için Başkent-Erzurum hattında gerek bürokrasi gerekse de diğer kurumlarla yoğun bir mesai harcadık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile yaptığımız ortak çalışmada konut mağdurlarına Yıldızkent’te yeni bir yaşam alanı kazandırdık. Halen yapımı TOKİ tarafından devam ettirilen Yıldızkent TOKİ Konutları bittiğinde mağdur vatandaşlarımızın bir nebze de olsa sorununu çözmüş olacağız.”

Mağdurlarla ilgili konut kura çekilişinin 9 Ekim’de yapılacak

Konut mağdurları için Yıldızkent’te inşa edilen TOKİ konutlarının kura çekimi 9 Ekim, saat 09.30’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapılacak.

TOKİ tarafından yapımı devam eden 1. ve 2. etaplarda toplam bin 650 daire bulunmaktadır. 75 metrekareden başlayan ve 120 metreye kadar çıkan B-1, C-1 ve C-2 tipi daireler çok uygun ödeme koşullarıyla sahip olunabilecek.

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*