TOKİ’DEN EDİRNE’YE 137 KONUTLUK YENİ PROJE!

TOKİ, Edirne’de 137 konutluk yeni bir projeye başlıyor. TOKİ Edirne Konutları’nda yer alacak dairelerin 97’si 2+1 ve 40’ı ise 3+1 olacak.

Konutlar yatay mimariye uygun olacak

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Proje TOKİ’nin 2014 yılından beri uyguladığı yatay mimari konsepte uygun olacak şekilde, 3 katlı bloklar halinde tasarlandı.

TOKİ Edirne Konutları’nda yer alacak binalarda, geleneksel konutlarda yer alan mimari cephe elemanları kullanılacak. Bina cephelerinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü cephe kaplamaları, Türk evini yansıtan çıkmalar, cumbalar, payanda ve söveler yer alacak.

Edirne TOKİ Konutları ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ, ihalede gelen teklifleri değerlendirecek ve ihale bir aksilik olmazsa bir firmaya verilecek. Bu süreç ortalama 2 hafta kadar sürüyor. TOKİ’nin de 1 ay içinde konutları satışa çıkarması bekleniyor.

Edirne TOKİ Konutları’nda daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ kar ya da zarar etmeden konutları maliyetine satıyor. Bunun için de önce ihale sürecinin tamamlanması ve maliyetin ortaya çıkması gerekiyor. Arsa bedeli de maliyet açısından oldukça önemli bir unsur oluyor. Maliyet kesinleştikten sonra fiyatlar açıklanıyor. Ancak TOKİ’nin Anadolu’daki 2+1 dairelerinden yola çıkarsak yaklaşık 100 bin TL gibi bir bedelle satılacağını söyleyebiliriz.

TOKİ Edirne 137 Konut Projesi görselleri