TOKİ’DEN AFYON DAZKIRI’YA 142 KONUTLUK YENİ PROJE!
TOKİ, Afyonkarahisar’ın Dazkırı İlçesi, Esentepe Mahallesi’nde yeni bir projeye başlıyor. 142 konutun yer alacağı projede bir ticaret merkezi ve bir de cami yer alacak.

Proje yatay mimariye uygun olacak

TOKİ Afyon Dazkırı konutları TOKİ’nin yatay mimari konseptine uygun olacak şekilde 3 katlı inşa edilecek. Projede yer alacak dairelerin 78’i 2+1, 64’ü ise 3+1 olacak.

Projede binalar yöresel mimarinin izlerini taşıyacak. Cephelerde zemin kat seviyesinde taş kaplama kullanılacak. Yöresel mimariye uygun olacak şekilde binalarda dekoratif pencereler ve ahşap görünümlü kaplamalar yer alacak.

Afyon Dazkırı TOKİ Konutları görselleri

TOKİ Afyon Dazkırı Esentepe Konutları’nda fiyatlar ne olacak?

TOKİ ürettiği konutları maliyetine satıyor. Maliyetin tam olarak ortaya konabilmesi için de ihalenin tamamlanması gerekiyor. Afyon Dazkırı Esentepe Mahallesi TOKİ Konutlarının ihale değerlendirme aşaması sona erdikten kısa bir süre sonra satışa çıkması bekleniyor. Fiyatlar da o zaman açıklanacak.

Dazkırı TOKİ Konutları ne zaman teslim edilecek?

Projede inşaatın başlayabilmesi için ihale aşamasının tamamlanması gerekiyor. TOKİ teklif aldığı ihaleleri normal şartlarda 2 hafta içinde tamamlıyor ve yer teslimini gerçekleştiriyor. İhaleyi kazanan firmanın bu tarihten sonra 450 gün, yani 15 ay süresi bulunuyor. Bir aksilik yaşanmadığı taktirde TOKİ Afyon Dazkırı Esentepe Mahallesi TOKİ Konutları’nın 2018 yılı sonbaharına yetiştirilmesi planlanıyor.