TOKİ ZONGULDAK DEVREK’TE 427 KONUTLUK YENİ PROJEYE BAŞLIYOR
Orta/alt gelir grubundaki vatandaşlar için uygun fiyatlı konutlar yapan TOKİ Zonguldak Devrek’teki konutlarında yeni bir etap inşa edecek. Zonguldak’ın Devrek ilçesi, Çaydeğirmeni beldesinde yapılacak yeni etapta 427 konut bulunacak.

TOKİ Çaydeğirmeni konutları yatay mimaride olacak

Projede yer alacak konutlar TOKİ’nin 2014’ten beri uyguladığı yatay mimari konsepte uygun olacak. TOKİ Balıkesir İvrindi konutları zemin+3 olarak inşa edilecek. Projede yer alan konutların tamamı 2+1 planında olacak.

Yöresel mimaride inşa edilecek

Zonguldak TOKİ konutları yöresel mimari konsepte uygun şekilde inşa edilecek. Cephe tasarımlarında yörenin geleneksel konutlarında yer alan mimari cephe elemanları modernize edilerek kullanılacak. Projede ahşap görünümlü cephe kaplamaları, dekoratif pencereler ve zemin kat seviyesinde taş kaplamalara yer verilecek.

TOKİ Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Konutları 450 günde tamamlanacak

İhale sürecinden sonra TOKİ yetkilileri teklifleri değerlendirecek ve kazanan firma açıklanacak. Sözleşme sonrasında yer teslimi yapılacak. Bu sürecin yaklaşık 1-2 ay sürebileceği söyleniyor. Firmanın yer tesliminden sonra projeyi tamamlamak için 450 gün süresi bulunuyor. Bu durumda konutların 2018 yılı son çeyrekte teslim edilmesi planlanıyor.

TOKİ Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Konutlarında daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Konutları projesinde ayrıntılar henüz netleşmiş değil. TOKİ konutları sıfır karla yaptığı için projedeki fiyatların belirlenebilmesi için ihale sonucunun ortaya çıkması gerekiyor. TOKİ konut fiyatlarını belirlerken projelendirme çalışmaları, arsa maliyeti ve ihale bedelini hesaplayıp metrekareye bölüyor. Projedeki dairelerin fiyatları ve başvuru şartları açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacak.

 

 
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*