TOKİ ZONGULDAK ÇAYCUMA’YA 380 KONUT YAPACAK

TOKİ tarafından Zonguldak Çaycuma’da inşa edilecek 380 konutun ihalesi yapıldı.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Konutlar Karamusa Mahallesi’nde yapılacak

Yükseklikleri zemin+3 kat olarak yapılacak konutların Çaycuma’nın Karamusa Mahallesi’nde inşa edileceği açıklandı.

27 Nisan, Perşembe günü gerçekleşen ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Yatay mimari konseptinde inşa edilecek projede konutların 157’si 2+1, 223’ü ise 3+1 olacak.

TOKİ Karamusa Konutları yöresel mimariye uygun yapılacak

TOKİ, sosyal konut mimarilerinin “kendi yöresinden, kendi yaşantısından izler taşıması”nı amaçlıyor.

Projelendirme aşamasında Zonguldak’a ait yerel mimari de göz önünde bulunduruldu. Buna göre zemin kat yöresel taş kaplama olacak. Ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, Türk evini yansıtan çıkmalar ve payandalarla yöresel mimari projeye yansıtılacak. Projeyle yerleşim alanının dükkânları, camisi, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunması hedefleniyor.

TOKİ Zonguldak Çaycuma Karamusa Konutları ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Karamusa konutlarında yer teslimi sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yapılacak. Yer tesliminden sonra firmanın konutları inşa etmek için toplam 650 günü bulunuyor. Bu durumda konutların en erken 2019 yılında teslim etmesi öngörülüyor.

TOKİ Zonguldak Çaycuma Karamusa Konutları ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ Karamusa konutları projesindeki konutların satışa çıkacakları tarih ise henüz belli değil. Ancak satışa çıktığı anda www.evdenhaberler.com’da satış bilgileri duyurulacak.

TOKİ Zonguldak Çaycuma Karamusa Konutlarında daireler kaç liraya satılacak?

TOKİ, gelir paylaşımı modeliyle yapmadığı hiç bir projesinden kar da etmiyor zarar da. TOKİ’nin konut fiyatlarını belirleyen temel unsur maliyet oluyor. Arsa, projelendirme, yoksa altyapı getirilmesi, inşaat gibi maliyetlere göre projede fiyatlar belirleniyor. TOKİ son yıllarda az katlı konutlar yapmaya çalıştığı için maliyetler de biraz yükseliyor. TOKİ Çaycuma projesindeki maliyetin ne olacağı, ihaleye teklif veren firmaların değerlendirilmesi sonrasında ortaya çıkacak. O zaman da ilk olarak www.evdenhaberler.com izleyicileri konut fiyatlarından ve başvuru şartlarından haberdar olacak.