TOKİ Vezirköprü Nalbantlı Mahallesi’nde 504 konut yapacak!

TOKİ, Samsun’un Vezirköprü İlçesi Nalbantlı Mahallesi’nde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” çerçevesinde 504 konut inşa edecek. İhalesi 28 Kasım Salı günü gerçekleştirilen proje kapsamında 16 dükkan, 5 ticaret merkezi, 2 sosyal tesis ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yapılacak. İşte TOKİ Vezirköprü Nalbantlı konutları hakkında detaylar!

TOKİ Vezirköprü Nalbantlı Kentsel dönüşüm projesi

TOKİ ile Vezirköprü Belediyesi arasında yapılan protokol ile Nalbantlı Mahallesi’nde “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” çalışmalarına başlandı.

Çarpık yapılaşma bulunan ve yeterli sosyal donatı bulunmayan alanda “yerinde dönüşüm” esas alınarak, hak sahiplerine nitelikli bir yaşam alanı oluşturulması amaçlanıyor.

Vezirköprü Nalbantlı TOKİ Evleri nasıl olacak?

Projedeki dairelerin 205’i 2+1, 299’u ise 3+1 planında inşa edilecek.

Dönüşüm projesi geleneksel mimarinin izlerini de taşıyacak.

Mahalle konseptli projede, yerleşim alanı dükkanları, meydanı, oyun ve spor alanları, parkları, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli bir sosyal çevreye imkan sunacak.

Yatay mimariye özen gösterilen projede bloklar 4 ve 6 katlı olacak.

TOKİ Vezirköprü Nalbantlı konutlarına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda Vezirköprü Nalbantlı konutlarına başvuruların 2018 yılı Şubat ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Ancak kentsel dönüşüm projelerinde önceliğin hak sahiplerine verildiğini, bu nedenle bazı projelerde teslime kadar satış yapılmadığını not düşelim.

Başvuru tarihleri netleştiğinde, tarihi EVDEN HABERLER’de anında yayınlayacağız.

Vezirköprü Nalbantlı TOKİ konutlarında daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği konutları maliyetine satıyor. Ancak bu maliyet kentsel dönüşüm projelerinde yükseliyor. Çünkü konutların büyük bir bölümü zaten hak sahiplerine veriliyor. Geri kalan konutlardan da projenin maliyetinin çıkarılması gerekiyor. Bu nedenle kentsel dönüşüm projelerinde TOKİ konutları biraz daha pahalıya satışa çıkıyor. TOKİ Samsun Vezirköprü Konutları’nda kaç konutun hak sahiplerine verileceği ve geri kalan konutların fiyatı henüz netleşmiş değil. Bu bilgiler açıklandığında EVDEN HABERLER‘den anında öğrenebilirsiniz.

Nalbantlı Kentsel Dönüşüm TOKİ konutları ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Vezirköprü konutlarında inşaat teslim süresi olarak 550 gün öngörülüyor. Buna göre TOKİ Vezirköprü Konutları’nın eğer ihale onaylanırsa 2019 yılı Temmuz ayında teslim edileceği düşünülüyor.

TOKİ Samsun Vezirköprü Konutları görselleri
6 Comments

Bir yorum yazın


*