TOKİ ÜSKÜDAR KİRAZLITEPE VE FERAH MAHALLELERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜME BAŞLIYOR
TOKİ Üsküdar’ın 16 mahallesini kapsayan dev kentsel dönüşüm projesinin ilk adımını Kirazlıtepe ve Ferah Mahalleleri’nde gerçekleştirecek. TOKİ Üsküdar’ın bu iki mahallesi sınırları içerisinde kalan yaklaşık 19 hektarlık alanda gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm için 9 Şubat’ta ihaleye çıkacak.

İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Kirazlıtepe ve Ferah Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Teknik Danışmanlık Hizmet Alımı İşi ihalesi 9 Şubat Perşembe günü saat 11:00’da gerçekleştirilecek.

KİRAZLITEPE VE FERAH MAHALLESİ DEĞERLENECEK

30 yıllık bekleyişin ardından gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm ile birlikte evlerin değerinin 3-4 kat artış göstermesi bekleniyor. Bu artışla hak sahibi vatandaşlar hiçbir şekilde mağdur edilmemiş olunacak.

PROJE TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Üsküdar’ın kimliğine yakışır estetikte yapılar, sosyal ve kültürel donatı alanlarıyla bölgenin cazibesini artıracak. Çamlıca Cami silüeti bozulmayacak. Türkiye’de kentsel dönüşüm rol model olacak güzellikte bir dönüşüm hayata geçirilecek.

KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSLERİ KURULACAK

Üsküdar bölgesinde ikamet edenlerle sağlıklı iletişim kurulabilmesi için ‘Kentsel Dönüşüm Ofisi’ açılacak. Merak edilen tüm konularda vatandaşlar yetkililer tarafından bilgilendirilecek. Bu sayede dönüşüm süreci halkla diyalog içerisinde yürütülecek.

BİR YIL İÇİNDE HAK SAHİPLERİ İLE ANLAŞILACAK

İhaleyi kazanacak firma bölgedeki konut bedellerini belirleyecek, hak sahipleriyle görüşecek ve tapu devri işlemlerini gerçekleştirecek. Firmanın bütün işlemleri bir yıl içinde tamamlaması planlanıyor. Ardından yıkım çalışmaları ve yeni binaların yapılması planlanıyor. Bütün süreçlerin tamamlanması ve hak sahiplerinin yeni konutlarına yerleşmesinin 2020 yılını bulacağı tahmin ediliyor.