Toki Tunceli Aktuluk’a 206 konut yapacak (2018)

Toki Tunceli Aktuluk’a 206 konut yapacak. Projenin ihalesi 25 Nisan’da gerçekleştirilecek.

Toki Tunceli Aktuluk'a 206 konut yapacak

*Görsel temsilidir

İhale 25 Nisan’da

Tunceli Merkez İlçesi Aktuluk Mahallesi’ne inşa edilecek 206 Adet Konut için 25 Nisan 14.30’da Toki İstanbul Hizmet binasında ihale düzenlenecek.

Proje kapsamında ticaret merkeziyle cami de inşa edilecek.

Toki Tunceli Aktuluk evleri ne zaman satışa çıkacak?

Toki gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. İnşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda Toki Tunceli Aktuluk konutlarına başvuruların 2018 yılı Temmuz ayı içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Toki tarafından Tunceli Aktuluk’a inşa edilecek 206 konutun kesin başvuru tarihleri açıklandığında, evdenhaberler.com okuyucularına gerekli bilgileri ayrıca aktaracak.

Toki Tunceli Aktuluk evlerinde daire fiyatları ne kadar olacak?

Toki, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. Toki’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları ve ihale rakamı önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin Toki’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor.

Ancak daha önce Toki’nin yapacağı konutlarla ilgili Tunceli Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Önder Yurdakul tarafından açıklama yapılmıştı. Yurdakul Tunceli Valiliğinde gerçekleştirdiği sunumda Aktuluk Mahallesi’nde 75 metrekare büyüklüğünde 98 adet 2+1 ve 110 metrekare büyüklüğünde 106 adet 3+1 konut yapılmasının uygun görüldüğünü açıklamıştı.  Konut geri ödemeleri ile ilgili 15, 18 ve 20 yıl seçeneklerinin planlandığı ve konut fiyatlarının inşaat sürecinin tamamlanmasının ardından duyurulacağı açıklanırken, hane geliri 3.200 TL’nin altında olan ve konut sahibi olmayan dar gelirli ailelerin başvuruda bulunabileceği bilgisi paylaşılmıştı.

Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

Satışta olan tüm Toki projelerine BURADAN ulaşabilirsiniz
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*