TOKİ Trabzon Vakfıkebir 2. Etap konut projesi kurasız satışa çıkıyor

TOKİ Trabzon Vakfıkebir 2. Etap konut projesi kurasız “açık satış” yöntemi ile satışa çıkıyor. TOKİ, evleri hemen teslim şeklinde satıyor. Projede fiyatlar 91 bin 595 TL’den, taksitler ise 305 TL’den başlıyor. Projede daire sahibi olmak isteyenler 11 Aralık’tan itibaren Ziraat Bankası’nın tüm şubelerinden başvuru yapabiliyor. İşte projenin detayları!

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Trabzon Vakfıkebir 2. Etap konut projesi daire fiyatları

TOKİ Trabzon Vakfıkebir 2. Etap konut projesinde daire fiyatları 91 bin 595 TL ile 176 bin 657 TL arasında fiyatla satışa sunuluyor.

Projedeki dairelerin sıralı fiyat listesini görmek için tıklayınız.

 

TOKİ Trabzon Vakfıkebir 2. Etap konut projesi ödeme planı

Projede daireler;

Projede daireler;

Yüzde 12 peşinat, 180 ay vade,

Yüzde 15 peşinat, 216 ay vade,

Yüzde 20 peşinat, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuluyor.

Projedeki en ucuz daireyi en düşüş peşinatla almak isterseniz 10 bin 991 TL peşinat ödemesi yapıp 180 ay vade ile 447 TL’lik taksitlerle sahip olabilirsiniz.

Projedeji en ucuz daireyi en düşük taksitle almak isterseniz 18 bin 319 TL peşinat ödemesi yapıp 240 ay vade ile 305 TL’lik taksitlerle sahip olabilirsiniz.

TOKİ Trabzon Vakfıkebir 2. Etap başvuru şartları

 • T.C. vatandaşı olması,
 • B1 tipi (2+1) konutlar için Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup; ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
 • Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200.-TL olması gerekmektedir.)
 • Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,
 • Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin; eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)
 • Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.
 • B1 Tipi ve C2 Tipi Konutlar için; Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
 • Konut alıcısı; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair Taahhütnameyi ve Müzekkere Tutanağını Sözleşme aşamasında imzalayacaktır.
 • Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartı aranacaktır.
 • Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.
 • Anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin %1’i oranında KDV ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.
 • Konut tesliminden sonra ALICI, Yönetim Planı ve KMK’nda öngörülen ortak giderlerden bağımsız bölüme (GAYRİMENKUL) isabet eden miktarları, toplu yapı alanındaki ortak tesislere ilişkin giderleri ve blok aidatlarını anahtar tesliminin içinde bulunduğu aydan geçerli olmak üzere her ay yapı/site yönetimine ödeyecektir. Alıcı bağımsız bölümü teslim almamış olsa dahi aidat ve ortak alan giderlerini ödemekle yükümlüdür.
 • Konutların teslim süresi, Sözleşme tarihinden itibaren 36 aydır. Konutların anahtar teslimi, İdarece belirlenecek program dahilinde gerçekleştirilecektir.
 • Alıcıların peşin ödeme ile konut satın almaları durumunda herhangi bir indirim uygulanmayacaktır.

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*