TOKİ Trabzon Pelitli 2. Etap konutları satışa çıkıyor
TOKİ Trabzon Pelitli 2. Etap konut projesi “kuralı satış” ile satışa çıkıyor. Projede fiyatlar 175 bin 732 TL’den, taksitler ise bin 98 TL’den başlıyor. Projede daire sahibi olmak isteyenler 8 Ocak 2018’den itibaren Ziraat Bankası’nın tüm şubelerinden başvuru yapabiliyor. İşte projenin detayları!

TOKİ Trabzon Pelitli 2. Etap konut projesi daire fiyatları

TOKİ Trabzon Pelitli 2. Etap konut projesinde daireler 175 bin 732 TL ile  252 bin 25 TL arasında fiyatla satışa sunuluyor.

Projedeki dairelerin sıralı fiyat listesine ulaşmak için tıklayınız.

TOKİ Trabzon Pelitli 2. Etap konut projesi ödeme planı

Projede daireler;

Yüzde 10 peşinat, 96 ay vade,

Yüzde 15 peşinat, 108 ay vade,

Yüzde 25 peşinat, 120 ay vade seçenekleri ile satışa sunuluyor.

Projedeki en ucuz daireyi en düşüş peşinatla almak isterseniz 17 bin 573 TL peşinat ödemesi yapıp 96 ay vade ile bin 647 TL’lik taksitlerle sahip olabilirsiniz.

Projedeji en ucuz daireyi en düşük taksitle almak isterseniz 43 bin 933 TL peşinat ödemesi yapıp 120 ay vade ile bin 98 TL’lik taksitlerle sahip olabilirsiniz.

Kura ne zaman çekilecek?

Projeye, daire sayısından fazla kişinin başvuru yapması durumunda kura 29 Ocak 2018 tarihinde çekilecek.

Projenin başvuru şartları neler?

 • Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması; kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır.
 • Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.
 • Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.
 • Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, başvuru tarihleri arasında, yetkili banka şubelerine başvuru bedelini ödeyerek, başvurdukları kategori ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi” ni imzalayacaklardır.
 • Kura çekilişinde asil hak sahiplerinden sonra 41 adet 3+1 konut için 20 adet yedek alıcı ( 2 adet C tipi ve 18 adet C2 tipi olmak üzere toplam 20 adet) belirlenecek, sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinden kalan konutlar için, İdarece ilan edilecek sözleşme imzalama programı çerçevesinde, yedek hak sahiplerine Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatılacaktır.
 • Peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş)oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil edilecektir.
 • Borç bakiyesi, tercih edilen peşinat miktarına göre 96,108,120 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecektir. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacaktır.
 • İlk taksit ödeme tarihi; Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay itibariyle başlatılacaktır.
 • İlk dönemsel artış tarihi; Temmuz 2018 ayından itibaren başlatılacaktır.
 • Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabileceklerdir.
 • Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.
 • Konut alıcıları sözleşmeden doğan haklarını üçüncü şahsa anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra devir edebileceklerdir.
 • Gayrimenkul satış işlemleri, Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

 

 

 

SORULARINIZDA LÜTFEN DETAYLI BİLGİ VERİNİZ

Sorunuzu bir cümleyle özetleyin
Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*