TOKİ SİVAS’TA 762 YENİ KONUT YAPACAK
TOKİ Sivas Merkez’de 762 konutun inşa edecek.

Toki Sivas Konutları ihalesi yapıldı

TOKİ tarafından Sivas Merkez, Yenimahalle’de inşa edilecek 762 konutun ihalesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında ayrıca ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yapılacak.

TOKİ Sivas Yenimahalle Konutları 5 katlı olacak

Yükseklikleri zemin+5 olan konutların 354’ü 2+1, 408’i ise 3+1 planında inşa edilecek.

Yöresel mimariye uygun olacak

Projede geleneksel konutlarda yer alan mimari anlayışı modernize ederek farklılık yaratılmaya çalışıldı. Projeyle yerleşim alanı nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

Projelendirme yapılırken Sivas’a ait yerel mimari göz önünde bulunduruldu. Cephelerde zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplama, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, çatıda ve cephelerde Türk evini yansıtan çıkmalar kullanıldı.

TOKİ Sivas Yenimahalle konutlarında daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ’nin projesinde ayrıntılar henüz netleşmiş değil. TOKİ konutları sıfır karla yaptığı için projedeki fiyatların belirlenebilmesi için ihale sonucunun ortaya çıkması gerekiyor. TOKİ konut fiyatlarını belirlerken projelendirme çalışmaları, arsa maliyeti ve ihale bedelini hesaplayıp metrekareye bölüyor. Projedeki dairelerin fiyatları ve başvuru şartları açıklanır açıklanmaz sitemizde yer alacak.

TOKİ Sivas Yenimahalle konutları ne zaman teslim edilecek?

İhalesi gerçekleştirilen projede teklifler TOKİ yetkilileri tarafından değerlendiriyor. Bir kaç hafta süren süreç sonunda ihaleyi kazanana yer teslimi yapılıyor. Yer tesliminden sonra projenin 650 gün içinde tamamlanması öngörülüyor. Bu durumda projenin 2019 yılı başlarında teslim edileceği söylenebilir.