TOKİ ŞANLIURFA MERKEZ YEŞİLDİREK 537 KONUT (2018)

TOKİ Şanlıurfa Merkez Yeşildirek Mahallesi‘nde 537 konutluk yeni bir kentsel dönüşüm projesine başlıyor. Projede konutların yanı sıra 44 adet dükkan inşa edilecek. TOKİ Şanlıurfa merkez Yeşildirek Kentsel Dönüşüm projesinin ihalesi  Ağustos ayında yapılacak.

İHALE 8 AĞUSTOS’TA

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Şanlıurfa Merkez ilçesi kentsel dönüşüm ve gelişim projesi ihalesi 8 Ağustos 2018 saat 14:30’da gerçekleştirilecek. İhale yeri TOKİ İstanbul halkalı Hizmet Binası…

TOKİ ŞANLIURFA MERKEZ YEŞİLDİREK 537 KONUT PROJESİ (2018)

TOKİ ŞANLIURFA MERKEZ YEŞİLDİREK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ’NE BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Toki gerçekleştirdiği ihaleleri genelde 2 ay içerisinde sonuçlandırıyor ve yer teslimini gerçekleştiriyor. İnşaat başladıktan 2 ay sonra da projeyi satışa çıkarıyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde hak sahipleri de bulunduğundan, Toki projede inşaat bitene kadar satış işlemi yapmayabiliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında ilk olarak Evden Haberler aracılığı ile öğrenebileceksiniz.,

ŞANLIURFA YEŞİLDİREK TOKİ EVLERİ DAİRE FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Toki ürettiği konutları maliyetine satıyor. Maliyet hesabında hem ihale hem de arsa tutarı önemli bir kalem oluşturuyor. Özellikle şehir merkezine yakın projelerde veya kentsel dönüşüm projelerinde maliyet artıyor. Çünkü hak sahiplerine ücretsiz daire veriliyor ve toplam maliyet, Toki’nin elinde kalan daireler üzerinden çıkarılıyor.

Bu yüzden TOKİ’nin normal projelerinde 80-130 bin TL aralığında olan ortalama 2+1 daire fiyatları kentsel dönüşüm projelerinde hak sahipleriyle varılan uzlaşmaya göre 150-200 bin TL’ye çıkabiliyor.

Projenin daire fiyatları belli olduğunda ilk olarak Evden Haberler aracılığı ile öğrenebileceksiniz.Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*