TOKİ Niğde Efendibey 3. Etap 2. Bölge’de 720 konut yapacak

TOKİ Niğde’nin Merkez İlçesi Efendibey Mahallesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında 720 konut daha yapacak. Niğde Efendibey 3. Etap 2. Bölge TOKİ Konutları’nda, dairelerin yanı sıra 37 dükkan, bir ilkokul ve bir cami inşa edecek. Projenin ihalesi 26 Aralık 2017’de gerçekleşecek.

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ Niğde Efendibey 3. Etap 2. Bölge konularına başvurular ne zaman başlayacak?

TOKİ gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. Projede inşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Ancak kentsel dönüşüm projelerinde öncelik hak sahiplerinde olduğundan TOKİ bazen konutları teslimden sonra satışa çıkarıyor.

Ancak kesin başvuru tarihleri netleştiğinde, ilk olarak EVDEN HABERLER’de anında yayınlayacağız.

Efendibey TOKİ 3. Etap 2. Bölge’de daire fiyatları ne kadar olacak?

TOKİ, ürettiği konutları maliyetine satıyor. Ancak bu maliyet kentsel dönüşüm projelerinde yükseliyor. Çünkü konutların büyük bir bölümü zaten hak sahiplerine veriliyor. Geri kalan konutlardan da projenin maliyetinin çıkarılması gerekiyor. Bu nedenle kentsel dönüşüm projelerinde TOKİ konutları biraz daha pahalıya satışa çıkıyor.

TOKİ’nin daha önceki Efendibey Kentsel Dönüşüm Konutlarında 3+1 daireler 150-220 bin TL aralığında satılmıştı. Fiyatların yine benzer aralıkta olacağı düşünülüyor.

Kesin fiyatlar açıklandığında EVDEN HABERLER‘den öğrenebilirsiniz.

 Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum yazın


*