TOKİ NEVŞEHİR AVANOS’TA 324 KONUT YAPIYOR! KONUTLAR YALNIZCA 2 KATLI OLACAK!

TOKİ Nevşehir’in Avanos İlçesi Aydın Mahallesi’nde 324 konut inşa edecek. Konutların görünüm açısından yöresel mimarinin en iyi örneklerinden biri olması bekleniyor.

Konutlar sadece 2 katlı

Yöresel mimariye uygun olarak yapılacak konutlar zemin+2 olacak.

Projede yer alacak 324 konutun 226’sı 2+1 ve 98’i ise 3+1 planında inşa edilecek.

Binalar tüf taşıyla kaplanacak

TOKİ, 2014’ten sonra değişen vizyonu kapsamında imkanların elverdiği her yerde yöresel mimari unsurlara uygun binalar yapıyor. Nevşehir Avanos konutlarında da bina cephelerinde bölgede bulunan “volkanik doğal tüf taş” kullanılacak.

TOKİ Nevşehir Avanos Aydın Mahallesi Konutları ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Avanos konutlarında yer teslimi sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yapılacak. Yer tesliminden sonra firmanın konutları inşa etmek için toplam 600 günü bulunuyor. Bu durumda konutların en erken 2019 yılında teslim etmesi öngörülüyor.

TOKİ Nevşehir Avanos Aydın Mahallesi Konutları ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ Avanos konutları projesindeki konutların satışa çıkacakları tarih ise henüz belli değil. Ancak satışa çıktığı anda www.evdenhaberler.com’da satış bilgileri duyurulacak.

TOKİ Nevşehir Avanos Aydın Mahallesi Konutlarında daireler kaç liraya satılacak?

TOKİ, gelir paylaşımı modeliyle yapmadığı hiç bir projesinden kar da etmiyor zarar da. TOKİ’nin konut fiyatlarını belirleyen temel unsur maliyet oluyor. Arsa, projelendirme, yoksa altyapı getirilmesi, inşaat gibi maliyetlere göre projede fiyatlar belirleniyor. TOKİ son yıllarda az katlı konutlar yapmaya çalıştığı için maliyetler de biraz yükseliyor. TOKİ Avanos projesindeki maliyetin ne olacağı, ihaleye teklif veren firmaların değerlendirilmesi sonrasında ortaya çıkacak. O zaman da ilk olarak www.evdenhaberler.com izleyicileri konut fiyatlarından ve başvuru şartlarından haberdar olacak.