TOKİ MERSİN MEZİTLİ 262 KONUT PROJESİ (2018)
TOKİ MERSİN MEZİTLİ 262 KONUT PROJESİ (2018)

TOKİ, Mersin’in Mezitli İlçesi Mezitli Mahallesi’nde 262 konutluk yeni bir projeye başlıyor. İşte ayrıntılarıyla TOKİ Mersin Mezitli 262 konut projesi…

TOKİ MERSİN MEZİTLİ 262 KONUT PROJESİ (2018)

İHALE 23 TEMMUZ

TOKİ tarafından Mersin Mezitli’de yapılacak projenin ihalesi 23 Temmuz 2018 14:30’da TOKİ İstanbul Halkalı Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

TOKİ MERSİN MEZİTLİ KONUTLARI SATIŞ VE BAŞVURU TARİHİ (2018)

Toki gerçekleştirdiği ihaleleri genellikle 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından 10 gün içinde ihaleyi kazanan firmaya arsa teslimi yapılıyor. İnşaatın başlamasından 2 ay sonra da proje satışa çıkıyor. Bu durumda TOKİ Mersin Mezitli konutlarına başvuruların 2018 yılı Ekim-Kasım ayları içinde başlayacağı tahmin ediliyor.

Kesin başvuru tarihleri açıklandığında, evdenhaberler.com okuyucularına gerekli bilgileri ayrıca aktaracak.

TOKİ MERSİN MEZİTLİ DAİRE FİYATLARI

TOKİ, ürettiği sosyal konutları maliyetine satıyor. TOKİ’nin daire fiyatlarını belirlemesinde arsa fiyatları ve ihale rakamı önemli rol oynuyor. Kesin fiyatların ortaya çıkması için dairelerin TOKİ’ye maliyetinin netleşmesi gerekiyor. Dairelerin kesin fiyatları açıklandığında www.evdenhaberler.com olarak bunu ilk duyuran sayfa olacağız.

Ancak TOKİ’nin benzer projelerinde 2+1 daireleri 90-120 bin, 3+1 daireleri ise 130-160 bin TL aralığında sattığını hatırlatalım. TOKİ Mersin Mezitli Konutları’nda da fiyatların bu rakamlara yakın olacağı ifade ediliyor.
6 Comments

    • Mersin’den bahsediyorsanız proje satışta değil. Ancak genel anlamda Toki başvuruları bölgedeki Halk Bankası veya Ziraat Bankası şubelerine yapılıyor. Hangi projede başvurunun nereye yapılacağı bilgisi satış duyurusunda yer alıyor.

  1. Başvurular başladimi.nezaman nasıl basvuru yapabilirim.genelde şartları neleri nekadar ücreti var bilmiyorum..

    • Hatice hanım,

      Projenin ihale tarihi dövizin oynak olduğu bir dönemdi. O dönemde ihalelere katılım istenen düzeyde gerçekleşmedi. Net bir şey söylemek mümkün değil ama muhtemelen ihale yenilenecektir. Toki’nin kendi sayfasında da projeye yer verilmemiş görünüyor. O nedenle proje 2019’dan önce satışa çıkamaz.

Bir yorum yazın


*