TOKİ MARDİN’DE 4245 KONUT YAPACAK

TOKİ Mardin’de hendek terörü nedeniyle evleri zarar görenler için 4 binden fazla konut yapıyor. Tamamlanan 1978 konutun ise açılışı yapıldı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

1978 konut tamamlandı

Belediye seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

SONUÇLARI GÖSTER

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

TOKİ’ye ait toplam yatırım bedeli yaklaşık 251 milyon TL olan; Mardin merkezde 1.978 konut, İlköğretim okulu, 2 sosyal tesis, ticaret merkezi, cami uygulamalarının açılış törenleri yapıldı.

Erdoğan, törene katılan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada “ Mardin’de 514 milyon tutarında, 211 projenin toplu açılış törenini yapıyoruz. TOKİ’nin burada ciddi yatırımları var ve yıkılmış, yakılmış bütün binaları TOKİ ele aldı süratle yapıyor. Açılışı yapılan eserlerin hayırlı olmasını Allah’tan temenni ediyorum”

Nusaybin konutlarının temeli atıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeği geçen herkese teşekkür ederek “TOKİ tarafından il genelinde inşa edilecek 4.245 konut ile ticari birimlerden, 1.355’nin temel atma törenini Nusaybin’den canlı bağlantı ile gerçekleştireceğiz” dedi.

Erdoğan, TOKİ tarafından Nusaybin’de inşa edilecek konutlar için “İnşallah yıl sonunda konutların anahtar teslimini de burada beraber gerçekleştiririz” dedi.

TOKİ’den 780 milyon lira yatırım yaptı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bugüne kadar Mardin’de 3.730 konut uygulaması yanı sıra, 4 hastane(800 yataklı), 1 sağlık ocağı, 5 lise (128 derslikli), 5 ilköğretim okulu (96 derslikli) 1 pansiyon (300 kişilik), 1 spor salonu, 1 kütüphane, 4 ticaret merkezi, 3 sosyal tesis ile 5 cami ve şadırvan inşa etti. Mardin’e yapılan yatırımların toplamı ise 780 milyon lirayı buldu