TOKİ MANİSA KIRKAĞAÇ SARIAĞA MAHALLESİ’NDE YENİ PROJEYE BAŞLIYOR (2018)
TOKİ MANİSA KIRKAĞAÇ SARIAĞA MAHALLESİ'NDE YENİ PROJEYE BAŞLIYOR (2018)

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Manisa’nın Kırkağaç İlçesi, Sarıağa Mahallesi’nde yeni projeye başlıyor. TOKİ Manisa Kırkağaç Sarıağa Mahallesi Konutlarında 234 bulunacak. Projenin ihalesi gerçekleştirildi. Projede konutların yanı sıra ticaret merkezi ve cami de bulunacak. İşte TOKİ Manisa Kırkağaç Sarıağa Mahallesi Konutları….

TOKİ MANİSA KIRKAĞAÇ SARIAĞA MAHALLESİ'NDE YENİ PROJEYE BAŞLIYOR (2018)

TOKİ MANİSA KIRKAĞAÇ SARIAĞA MAHALLESİ KONUTLARI

TOKİ tarafından inşa edilecek Kırkağaç Sarıağa Mahallesi Konutları’nın 43’ü 2+1 plaında, 191’i ise 3+1 planında inşa edilecek.

Yatay mimari konsepte uygun olarak yapılacak projede binalar zemin+3 kat olacak.

Projede yöresel mimarinin de unsurları kullanılacak. Bu kapsamda binaların zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, ahşap görünümlü cumba görünümlü çıkmalar yer alacak.

KIRKAĞAÇ TOKİ KONUTLARI GÖRSELLERİ

MANİSA KIRKAĞAÇ SARIAĞA MAHALLESİ TOKİ KONUTLARI NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

TOKİ genelde ihaleleri 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor. Ardından yer teslimi yapılıyor ve projenin inşaatı başlıyor. İnşaat belli bir aşamaya geldikten sonra da TOKİ projeyi satışa çıkarıyor. Buna göre Manisa Kırkağaç Sarıağa Mahallesi TOKİ Konutları’nın yaz sonunda satışa çıkması bekleniyor.

Kesin satış tarihi açıklandığında Evden Haberler sitemizden takip edebilirsiniz.

KIRKAĞAÇ SARIAĞA TOKİ KONUTLARI FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

TOKİ sosyal konutları maliyetine satıyor. Konutların metrekare başına maliyetinin belirlenmesi için de ihalenin kesinleşmesi gerekiyor. Ayrıca projenin gerçekleştirileceği arsanın maliyeti de fiyatlandırmada önemli bir etken oluyor.

TOKİ halen satışta olan Manisa Gördes projesindeki 2+1 daireleri  90-130 bin TL aralığında satıyor. Bu projede de fiyatların bu miktarın biraz üzerinde olması bekleniyor.

Projenin fiyatları kesinleştiğinde Evden Haberler aracılığı ile öğrenebilirsiniz.
2 Comments

    • TOKİ bu tarz ihalelerin sonucunu çabuk açıklayan bir kuruluş. Bu ihale sonucu ise uzun süre açıklanmamış. Muhtemelen ihaleyi kazanan firma sözleşme imzalamadı. Son dönemde dolarda yaşanan artışı göz önünde bulundurursak şu ortamda 1 2 ay önce verilen tekliflerden cayma bedeliyke dönmek daha sağlıklı.

Bir yorum yazın


*